Information
Search

Як правильно одягати і знімати м'які контактні лінзи?

Якщо ви вперше одягаєте контактні лінзи, або вже маєте досвід користування - ця стаття буде корисною. Ви впізнаєте, як правильно одягати та знімати лінзи, якими правилами не слід нехтувати, а також 5 лайфхаків, які вам допоможуть зробити процес одягання / зняття контактних лінз легким, і само головне безпечними.

Ітак, перше само головне правило, порушувати яке заборонено, незалежно від того одягаєте Ви лінзи з діоптріями, або кольороі контактні лінзи

Перед тим, як одягати / знімати контактні лінзи, необхідно помити руки з милом, витерти їх рушником, бажано без ворси.
І тільки потім, чистими сухими руками одягати контактні лінзи.

Чому важливо вимити руки?

На руках багато бактерій, які при попаданні в очі можуть викликати інфекцію очей.

Чому без ворса?
Ворсинки з рушника  можуть залишитись на руках і при надяганні контактних лінз потрапити в очі. При цьому буде почуття дискомфорту і може розвинутися запалення ока..
А чоему сухими?
У воді живет багато мікроорганізмів і при попаданні на лінзу вони починають розмножуватися і опять же викликати інфекцію глазу, лечити яку надзвичайно сложно.

І так, руки чисті і сухі.

Для початку лінзу надо витягти з контейнера. Зручніше все це робити спеціальним пінцетом з м'якими лапками. 
Ні в якому разі не використовуйте пінцет для брів, адже він може пошкодити лінзу.
Обов'язково, перед кожним одяганням контактних лінз перевіряйте їх цілісність, форму, рівномірність країв. Правильність положення. Покладіть лінзу на вказівний палець, подивіться на світло і перевірте правильність положення. Якщо надіти лінзу неправильно, вона буде дратувати очі, буде відчуття дискомфорту. Крім того, якщо торическу (астигматичну) лінзу одягнути неправильно, це не буде відповідати рецепту.
  
Для того щоб вставити лінзу в око, помістіть її на вказівний палець. Широко відкрийте очі. Пальцем іншої руки зафіксуйте верхню повіку, а іншим відтягніть нижню повіку. Подивіться вгору і встановіть лінзу на білу частину ока. Подивіться вниз і кілька разів моргніть. Лінза самостійно займе правильне положення. Навіть якщо Ви використовуєте лінзи для астигматизму, вони сконструйована так, щоб самостійно повернутися в потрібне положення і кут астигматизму був як в рецепті.
 
Інший спосіб одягання контактних лінз - це встановити лінзу відразу в центрі ока. Для цього дивіться прямо перед собою, піднесіть лінзу і встановіть на око, не бійтеся доторкнутися до ока через лінзу. Це не боляче. Так, спочатку Ви будете моргати, це нормальний захисний рефлекс. НЕ треба хвилюватися. Трохи практики і все вийде.
 
Ви також можете помытити, що під лінзу потрапило повітря. Щоб повітря вийшло з-під лінзи закрийте очі і злегка помасажуйте їх через повіку. Під механічним тиском повітря вийде з-під лінзи.

Ще один лайфхак, нанесіть перед одяганням на лінзу каплю зволожуючих крапель. Таким чином, забезпечить краще "приліпання" лінзи до ока.
Щоб перевірити чи правильно Ви одягли лінзи, прикрийте око без лінзи, а іншим подивіться вдалину. Якщо видно добре, то Ви правильно одягли контактну лінзу.
Потім надіньте лінзу на друге око.
 
Подивіться коротке відео, про те, як правильно одягати контактні лінзи.


Ви проходили цілий день в контактних лінзах, тепер саме час їх зняти. Не переношуйте контактні лінзи і не спите в них, якщо вони для цього не призначені. При закритих очах кисень меньше надходить до ока і не всі лінзи мають властивості, які дозволяють оку отримати достатньо кисню через лінзу.

І так, Правило незмінно !!! Перед тим як одягати / знімати контактні лінзи, необхідно вимити руки з милом та витерти їх чистим полотенцем, бажано без ворси. І тільки чистими, сухими руками, знімати контактні лінзи.

Знімати контактні лінзи можна тремя способами.
1. Метод щипка. Доторкніться вказівним і великим пальцями до ока і як щипком зніміть лінзу.
2. Посуньте контактну лінзу до носа, вона скривиться, і Ви легко можете зняти її з ока.
3. Також можна зняти лінзу присоскою. Стисніть край присоски, доторкніться до лінзи, розтисніть присоску, потягніть присоску з лінзою до себе, і лінза зніметься.
Що б зняти лінзу з довгими нігтями краще використовувати останні 2 способи.

Після того як лінзи зняли, якщо користуєтеся одноденними контактними лінзами, то просто викиньте їх у відро для сміття.
Якщо це лінзи планової заміни (щомісячної / двотижневої), необхідно очистити лінзу від білкових відкладень. Це важливо робити, щоб лінза протягом усього часу носіння була задовільної якості.
Для цього покладіть лінзу на долоню додайте кілька крапель розчину і вільною рукою круговими рухами протріть лінзу. Обполосніть лінзу розчином лінз і покладіть в контейнер для зберігання відповідно праву в правий, ліву в лівий. Заповніть контейнер так, щоб лінза була повністю покрита розчином для контактних лінз. Ні в якому разі не використовуйте воду або інші розчини, не призначені для зберігання контактних лінз (про види розчинів для контактних лінз можете прочитати за цим посиланням)

5 лайфхаков
1. Не хвилюйтеся якщо з першого разу не вийшло. Спочатку при одяганні лінз будете моргати, це нормально. Щоб не моргати оком, на який одягаєте контактну лінзу, потрібно не моргати і другим оком. Можна спробувати закрити його і дивитися тільки тим оком, на який одягаєте контактну лінзу.
2. 2. Вчитися одягати контактні лінзи краще на лінзах щомісячної або двотижневої заміни. Вони більш жорсткі і краще тримають форму на відміну від одноденних контактних лінз. Однак одноденні контактні лінзи меньше відчуваються на очах.(Про види контактних лінзів можна прочитати в статті
3. Одягати контактні лінзи бажано до нанесення макіяжу. Увечері ж спочатку знімайте контактні лінзи, а потім макіяж. Контактні лінзи не повинні контактувати із засобами для зняття макіяжу, а тим більше з водою. Ці рідини агресивні і можуть пошкодити контактні лінзи.
4. Якщо у Вас не виходить зняти контактні лінзи, вони як би «прилипли» до ока, необхідно закапати зволожуючі краплі в очі і почекати кілька хвилин. За цей час лінза «наповниться» вологою, і Ви зможете її зняти. Якщо це не вдається необхідно звернутися до офтальмолога.
5. Візьміть собі за правило. Починайте надягати і знімати лінзи завжди з одного і того ж ока. Для зручності використовуйте контейнери, на яких є позначки R - англ. right (для правого ока) і L - англ. left (для лівого ока). По-перше, так ви ніколи не переплутати діоптрії, якщо вони у Вас різні на очах, а по-друге, не занесете інфекцію з одного ока в інше.

Якщо у вас залишилися питання можете задати їх нашому менеджеру, в телефонному режимі, або залишити відгук до статті. Так само можете при замовленні попросити менеджера інтернет-магазину «ГлазОк» передати вам буклет з детальним описом технології одягання лінзи.