Information
Search

Чи варто купувати готові очки для читання?

Ви відчуваєте труднощі при читанні дрібного шрифту чи не можете самостійно вкинути нитку в вушко голки? Такі скарги властиві людям, які розміняли п'ятий десяток. Причина порушення зору у пресбіопії, а виправити неприємну ситуацію можна за допомогою окулярів.

У яких випадках потрібні окуляри для читання?

Розвиток пресбіопії, або вікової далекозорості, обумовлено послабленням акомодації, яке виникає внаслідок зменшення заломлюючої сили затверділого в процесі старіння кришталика. Людина з віковою пресбіопією відзначає погіршення зору при спробі розглянути предмет на близькій відстані від особи.

Величина діоптрій може зростати від 1,0 до 3,5, тому окуляри необхідно змінювати кожні 3-5 років. У середньому до 65-річного віку еластичність кришталика повністю втрачається, і процес розвитку пресбіопії припиняється.

У короткозорих подібний стан виникає пізніше, у пацієнтів із далекозорістю — раніше. Спочатку у пацієнтів зберігається можливість компенсації нестачі акомодації, якщо вони відсуватимуть предмет подалі від очей. У міру прогресування пресбіопії з'являється гостра необхідність купівлі мультифокальних КЛ або окулярів з прогресивними лінзами.

Як правильно підібрати лінзи?

При підборі окулярів для читання оптимальним варіантом буде звернення до офтальмолога поліклініки або оптометриста салону оптики. Лише фахівець може провести грамотну діагностику зору та встановити необхідну силу лінз.

Найчастіше для перевірки гостроти зору використовують таблицю Сівцева. Вона складається з 10 рядів друкованих літер різного розміру. Обстежуваний з гостротою зору 1,0 здатний безпомилково визначити дрібні літери верхнього ряду. Найбільші розташовані на рядку, що знаходиться внизу таблиці. Вони вказують на гостроту зору до 0,1.

Крім зорової гостроти, лікар, визначаючи оптичну силу, враховує наявність астигматизму, рефракцію обох очей, відстань між зіницями та інші показники.

Іноді покупець не хоче витрачати час на офтальмологічне обстеження, зупиняючи свій вибір на готових окулярах. Підбираючи очкову оптику, клієнт оцінює чіткість зору виходячи з власних відчуттів і можливості легко прочитати текст. Однак такі лінзи не враховують індивідуальних особливостей органу зору конкретної людини.

Переваги та недоліки готової продукції

Готові окуляри для читання представлені моделями з різноманітними оправами, лінзами різної оптичної сили. Доступна вартість такої продукції дозволяє придбати запасну пару, яка виручить при поломці або втраті основних очок. Ще одна перевага — це можливість миттєво підібрати відповідні лінзи і не гаяти часу на очікування, поки їх виготовлять на замовлення.

Недоліки полягають у наступному:

  1. Лінзи в готовій оптиці мають однаковий показник діоптрій, що не підходить людям з анізометропією. При цій офтальмологічній патології відзначається суттєва різниця рефракції очей.
  2. Готові окуляри для читання протипоказані пацієнтам із астигматизмом. Відмінність діоптрій у набутій оптиці від необхідної оптичної сили для корекції патології призводить до головного болю, втоми очей, нечіткості зору.
  3. При виготовленні індивідуальної пари лікар визначає у замовника міжзоряну відстань. У готових окулярах цей показник дорівнює 62-64 мм, що може відповідати необхідному розміру. Призматичний ефект, що виникає при читанні в таких лінзах, викликає біль і дискомфорт в очах, сльозотечу.
  4. Лінзи готових окулярів зазвичай виготовляються з дешевих матеріалів. Дефекти у вигляді бульбашок та хвиль, спотворення в оптичній зоні негативно позначаються на якості картинки.
  5. Окуляри для читання сегмента мас-маркет мають лінзи з позитивними діоптріями та не підходять клієнтам з міопією.
  6. При індивідуальному замовленні окулярів для читання покупець гарантовано отримує якісні лінзи зі спеціальними оптичними покриттями для збільшення світлопропускання, стійкості до механічних ушкоджень тощо. Готова оптична продукція найчастіше такого покриття не має.

Готові окуляри представлені монофокальними лінзами, що вкрай незручно, наприклад, при роботі за комп'ютером, керуванні автомобілем або переглядом телевізора. У такому разі при погляді на середню відстань (на екран) або в далечінь зображення втрачає чіткість, що завдає незручності користувачу.

Де замовити очки для читання?

Якщо вам стало важко читати, ви відчуваєте дискомфорт, займаючись рукоділлям або працюючи за комп'ютером, значить настав час придбати очки для читання. В оптиці на Васильківській та Теремках можна купити готову продукцію за доступною ціною. За потреби вас проконсультує кваліфікований оптометрист.