Information
Search

Окуляри для роботи з гаджетами

Окуляри для роботи з цифровими пристроями надзвичайно популярні у сучасному світі. Великий попит на таку оптику пояснюється поширеною думкою про шкоду гаджетів для очей. Чи справді синій колір небезпечний для зору чи це лише маркетинговий прийом?

Шкода синього кольору для органу зору

Синій колір серед усіх хвиль, що сприймаються людським оком, має найбільш інтенсивне випромінювання. Внаслідок впливу на сітківку погіршується чіткість зору, надмірна напруга зорового аналізатора.

Наслідком пошкодження фоторецепторів та пігментного шару сітківки є макулодистрофія (дегенеративні зміни у сітківці) та порушення центрального зору. Крім того, тривале перебування за екраном ноутбука або комп'ютера (більше трьох годин на день) може призвести до розвитку короткозорості та катаракти.

Чи можна блокувати синє випромінювання за допомогою окулярів?

Комп'ютерні окуляри позиціонуються як оптика, яка дозволяє захистити очі від шкідливого синього кольору, усуває синдром комп'ютерного зору, перешкоджає втомі очей. У спеціалізованих магазинах окуляри для роботи з гаджетами представлені двома основними модифікаціями:

  1. Прозорі лінзи з покриттям, що відображає, що блокують синє випромінювання.
  2. Лінзи з тонуванням. Жовтий відтінок здатний відсікати синій колір, внаслідок чого картинка стає чіткішою. Окуляри з лінзами червоного або оранжевого відтінку, крім блокування синього кольору екрану, сприяють нормалізації режиму «сон-неспання». Це відбувається завдяки збільшенню червоного випромінювання та стимуляції вироблення мелатоніну. Тоновані лінзи можуть дещо спотворювати сприйняття кольору, проте найчастіше це не заважає виконанню роботи.

Ще одна перевага окулярів від синього кольору — це їхня здатність зменшувати яскравість екрану та інтенсивність верхнього освітлення, внаслідок чого знижується навантаження на очі.

Кому слід носити комп'ютерні окуляри?

Використання спеціальної оптики під час роботи з гаджетами рекомендується людям, які тривалий час знаходяться перед монітором. До цієї категорії входять програмісти, дизайнери, студенти, бухгалтери, офісні працівники. Крім того, носити окуляри від синього кольору необхідно:

  • людям з порушеннями акомодації, щоб унеможливити надмірне навантаження на очі;
  • дітям до 14 років, що пов'язано з незрілістю зорового аналізатора та високим ризиком розвитку короткозорості.

Як правило, комп'ютерні окуляри випускаються без діоптрій. Покупці з поганим зором консультуються у спеціаліста – оптика-оптометриста, який перевіряє гостроту зору та допомагає зробити правильний вибір для замовлення лінз із діоптріями.

Оптика високої якості має кілька шарів захисного покриття, завдяки чому блокується дія всіх негативних факторів, а лінза стійкіша до зовнішніх пошкоджень. Антивідблиск покриття більш дешевої оптичної продукції не справляється із захистом очей від шкідливого впливу синього випромінювання цифрових пристроїв.

Де купити очки для роботи з гаджетами?

На сайті інтернет-магазину GlazOk представлені комп'ютерні окуляри провідних світових брендів із Європи та Азії. Оригінальність оптичного товару підтверджується міжнародним сертифікатом якості.

Клієнти магазину можуть вибрати в каталозі лінзи будь-якої складності і оправу дизайну, що сподобався. Лояльна цінова політика, яка діє в інтернет-магазині стосовно своїх покупців, дозволяє їм підібрати окуляри для захисту від синього кольору різної вартості.