Information
Search

Які лінзи для окулярів вибрати?

Які лінзи для окулярів вибрати?

Від правильного підбору оптики, що коректує, залежать комфорт користувача та ефективність корекції зору. У цій статті ми розповімо, як вибрати окуляри та які характеристики лінз необхідно враховувати при їх купівлі.

Що необхідно враховувати під час вибору лінз для окулярів?

Щоб вирішити, які вибрати лінзи, необхідно звернутися до фахівця. Лікар-оптометрист враховує наявну патологію органу зору, яка потребує корекції. Коригуючих лінз потребують пацієнти з такими захворюваннями:

 • міопія (близорукість);
 • гіперметропія (дальнозоркість);
 • астигматизм;
 • пресбіопія (стареча далекозорість).

Тільки оптометрист може визначити, які лінзи для окулярів потрібні у кожному конкретному випадку. Це можуть бути монофокальні (плюсові або мінусові), мультифокальні, циліндричні або торичні.

До інших факторів, які зумовлюють вибір лінз для окулярів, відносять необхідність нанесення додаткового покриття на вироби. Тонувальне покриття захищає очі від негативного впливу сонячного світла.

На лінзи для роботи з комп'ютером наноситься покриття антивідблиску, такими ж окулярами користуються водії в темний час доби. Гідрофобне покриття сприяє відштовхуванню водних бризок та пилу, а «антіцарапіна» перешкоджає появі незначних механічних пошкоджень на лінзах.

Характеристики лінз

Завдяки очковим лінзам компенсуються рефракційні порушення, що призвели до погіршення зору. При виборі очок необхідно враховувати такі оптичні показники лінз:

 • міжзоркова відстань;
 • оптичну силу лінзи;
 • коефіцієнт заломлення лінзи.

Ці характеристики визначають у результаті повного офтальмологічного обстеження.


Міжзінична відстань

Лизи, що коригують, мають оптичний центр, який в оптимальному варіанті повинен збігатися з центром зіниці. Це забезпечує співдружність очей та високу якість зору. Якщо оптичний центр лінзи не відповідають зіниці по зорових осях, виникає ефект призми. У таких випадках людина скаржиться на біль голови, швидку стомлюваність, дискомфорт в очах.

Для виключення призматичного ефекту при виписуванні рецепту на окуляри вимірюється відстань між зірочкою. Ця відстань між центрами зіниць очей, тому вона ще називається міжцентровою. МР у дорослої людини становить від 54 мм до 74 мм (в середньому — 62 мм), її також можна виміряти самостійно за допомогою лінійки.

Оптична сила лінзи

Цей показник, що вимірюється в діоптріях, визначає здатність лінзи до заломлення світлових променів. Значення діоптрій вказується зі знаком "-" (негативна лінза) або "+" (позитивна лінза). Лінзи «плано» мають нульову заломлюючу силу.

Індекс очкової лінзи

Індекс, або коефіцієнт заломлення - основний критерій оптики, що коректує. Його значення обернено пропорційно товщині та викривленості лінзи. Тобто лінзи з високим індексом заломлення легші і тонші, мінімально спотворюють обличчя та очі.

Завдяки можливості підібрати до високоіндексних лінз стильну витончену оправу вони користуються популярністю і великим попитом серед користувачів оптики, що коригує.

Сучасна оптична продукція представлена ​​лінзами, індекс яких варіює від 1,5 до 1,9 для оптичного скла і від 1,5 до 1,7 — для оптичного пластику. До низькоіндексних відносяться лінзи з коефіцієнтом заломлення 1,5, до високоіндексних - від 1,6 і вище.

Матеріали лінз

Для виготовлення лінз для окулярів застосовуються скло, пластик та полікарбонат. Спочатку у виробництві лінз використовувалося лише скло. Цей матеріал забезпечує виняткові оптичні властивості. На відміну від пластикових лінз, скляні мають більш високий коефіцієнт заломлення.

При рівній оптичній силі скляна лінза високої якості більш плоска і тонка, ніж виготовлена ​​із пластику. Серед мінусів скла – його велика вага, крихкість. При пошкодженні скляної лінзи існує висока ймовірність травмування ока (аж до втрати).

Переваги оптичного пластику для виготовлення лінз полягає в легкості матеріалу (маса пластикової лінзи вдвічі менше, ніж скляної), що забезпечує комфорт при носінні окулярів. Пластик досить м'який, у порівнянні зі склом, і більше схильний до механічних пошкоджень.

Однак зміцнювальне покриття, яке наноситься на пластикові лінзи, робить сучасну оптику надзвичайно стійкою до подряпин. До інших переваг пластикових лінз можна віднести:

 • стійкість до розколювання, низька травмонебезпека і, як результат, можливість застосування дітьми та літніми людьми;
 • велику можливість обробки лінз, включаючи фарбування;
 • відмінні оптичні характеристики;
 • доступну ціну.

У виробництві лінз для дитячої, спортивної та захисної оптики перевага надається полікарбонату, що пояснюється легкістю матеріалу та його стійкістю до ударів.

Де купити лінзи для окулярів?

Якщо вам потрібні якісні окуляри, на сайті інтернет-магазину GlazOk ви можете придбати лінзи для будь-якого виду оправи. Наші консультанти на підставі рецепту окуліста допоможуть підібрати лінзи, які компенсують порушення зору. Завдяки демократичним цінам тепер кожному клієнту при зверненні до GlazOk є оригінальна оптична продукція відомих виробників.