Information
Search

Як привчити дитину носити окуляри?


Як привчити дитину носити окуляри?

Сучасні реалії життя призводять до порушення гостроти зору у ранньому віці. Близько 30% школярів закінчують навчання в окулярах. Але діти найчастіше відмовляються носити їх. Як привчити дитину носити окуляри, рекомендують психологи та офтальмологи.

Як мають діяти батьки?

Фахівці радять дотримуватися наступних рекомендацій:

 • простою та доступною мовою пояснити важливість очок;
 • мотивувати та заохочувати малюка користуватися окулярами;
 • надати дитині можливість вибрати форму та колір оправи;
 • робити компліменти його зовнішньому вигляду, наводити приклади, підбираючи героїв коміксів, фільмів та мультфільмів, де улюблені герої дітей носять окуляри;
 • підтримувати своїм прикладом.

Як пояснити дитині важливість окулярів?

Манера пояснення залежить від віку та розвитку дитини. Щоб показати користь застосування оптики, можна попросити малюка змалювати картинку, розташовану на відстані, природу за вікном та ін. Нехай вона спробує зробити це без окулярів, а потім одягнувши їх. Слід порівняти малюнки, поцікавитися як зручніше і похвалити більш точне зображення.

У жодному разі малюк не повинен сприймати окуляри, як покарання. Багато батьків дорікають дитині, що в порушенні зору вона сама винна - довго сидить за комп'ютером, грає на телефоні або планшеті, тому йому доведеться постійно носити окуляри, а гаджети в нього заберуть. Слід хвалити дитину за виконання рекомендацій, заохочувати її та в ігровій формі привчати носити окуляри.

Школяреві пояснити користь корекції зору простіше. Він сам побачить, що застосовуючи окуляри, можна не сідати на першу парту. Або, наприклад, сказати, що його почерк став красивішим, оскільки всі літери розташовані на рядках, а цифри чітко потрапляють у клітинки.

Також можна сходити з дитиною до тиру, на атракціони, щоб показати, що окуляри допомагають йому потрапити в ціль. Якщо батьки додатково заохочують успіхи чада призом, це допоможе закріпити позитивні емоції, полегшить та прискорить процес адаптації.


Як пояснити дитині, що не треба соромитися?

Однією з причин відмови носити окуляри може стати сором'язливість дитини, глузування однолітків. Насамперед батьки повинні змінити свою думку про оптику, що коригує. Якщо сонячні окуляри не викликають у людей відторгнення, лікувальні стискають. Хоча останніми роками ставлення до них змінилося, і навіть з'явилися аксесуари без діоптрій – іміджеві окуляри.

Малюка дражнять однолітки? Батьки можуть йому пояснити, що так роблять хлопці, які не мають такої гарної речі, що виділяє його з натовпу, що робить його особливим.

Варто підкреслити, що улюблені герої, наприклад, Гаррі Поттер, теж носить окуляри, що робить його пізнаваним, «крутим», і він зовсім їх не соромиться. Окуляри носять багато співаків, акторів, художників, музикантів. Подаруйте постер із героєм дитини, де вона зображена в окулярах.

Дитина ще не може оцінити свою зовнішність самостійно. Потрібно підкреслити, що окуляри:

 • підходять до кольору очей, волосся;
 • завершують ансамбль;
 • роблять дитину дорослішою, соліднішою;
 • роблять схожим на актора, вченого, начальника тощо

Для малюка приклад батьків дуже важливий. Щоб він перестав соромитися носити окуляри, батьки можуть придбати собі аксесуар із «простими» склом і ходити з дитиною в ньому на прогулянки чи вдома. Якщо всі хитрощі не зможуть переконати малюка, варто проконсультуватися з лікарем і придбати м'які контактні лінзи.


Важливість самостійного вибору окулярів дитиною

Лише лікар може правильно підібрати лінзи для корекції аномалій рефракції. Але, крім того, окуляри мають бути:

 • зручними – не тиснути на перенісся та віскі;
 • не зісковзувати під час руху;
 • безпечними та довговічними.

Так, наприклад, в інтернет-магазині GlazOk можна придбати окуляри для дітей будь-якого віку – зі змінними або антивандальними завушниками, виконані із міцних та атравматичних матеріалів. У каталозі є оправи різної форми, модних кольорів. Окуляри для старшої дитини слід вибирати разом з нею, враховуючи її побажання. Окуляри, які подобаються, носитимуться із задоволенням.

Так, наприклад, в інтернет-магазині GlazOk можна придбати окуляри для дітей будь-якого віку – зі змінними або антивандальними завушниками, виготовлені з міцних та атравматичних матеріалів. Зверніть увагу на оправи Swing – це спеціалізовані оправи для дітей. Якщо дитина або його друг потягне за окуляри – вони розтягнутися після повернуться у свою форму. У каталозі є оправи різної форми, модних кольорів. Окуляри для старшої дитини слід вибирати разом з нею, враховуючи її побажання. Окуляри, які подобаються, носитимуть із задоволенням.