Information
Search

Як правильно вибрати очки для читання?

Вікові зміни торкаються всіх функцій організму. Вони стосуються органу зору. Якщо предмети на невеликій відстані «розпливаються», складно читати текст, набраний дрібними літерами, а робота за комп'ютером або з паперами викликає головний біль та дискомфорт в очах, варто задуматися про покупку окулярів для читання.

Навіщо потрібні окуляри для читання?

Окуляри для читання зазвичай призначають для корекції пресбіопії. Але при гіперметропії також потрібні окуляри, що покращують гостроту зору поблизу. У більшості випадків така оптика потрібна людям після 40 років. У цьому віці кришталик втрачає свої властивості, м'язи – еластичність, і оку стає складніше адаптуватися до зміни відстані, освітленості.

Першими ознаками того, що час відвідати окуліста та купити окуляри для читання, є:

  • проблеми з читанням дрібного шрифту;
  • зниження гостроти зору на близькій відстані в умовах слабкого освітлення;
  • швидка стомлюваність очей (астенопія) під час читання, роботи з дрібними предметами, рукоділля;
  • втрата чіткості предметів, затуманеність зору при переміщенні погляду в далечінь.

Чим старша стає людина, тим більше «сильні» окуляри необхідні для виконання роботи поблизу та читання періодики. Деякі пацієнти скаржаться, що їхні руки "стали коротшими" - складніше помістити друкований текст на відстані чіткого бачення.

Які види окулярів для читання бувають?

Окуляри для читання бувають різної форми:

  • повноободкові – для забезпечення чіткого зору на великій області;
  • напівободкові – дають чітку картинку в нижньому секторі, не спотворюючи зору в далечінь.

Вибір лінз залежить від виду порушення зору:

  1. Однофокальні – виправляють порушення зору на відстані ≤ 0,4 м. Такий вид цілком достатній для читання, але при пресбіопії буде потрібна ще одна пара очок для розгляду віддалених предметів.
  2. Біфокальні – лінза поділена на 2 області. Знизу розташована зона зору поблизу, а зверху – вдалину.
  3. Мультифокальні або прогресивні – різні області зору забезпечують чіткість бачення на будь-якій відстані, і при цьому немає дискомфорту під час перемикання, відчуття «стрибка», «кордону».
  4. Спеціальні для читання лежачи – хоча такий спосіб не вітається офтальмологами, багато користувачів вважають за краще насолоджуватися книгою перед сном, у ліжку, під час відпочинку. Такі окуляри знижують навантаження на очі, попереджають напругу в області шиї.

Звичайні очки для читання не підходять для роботи за комп'ютером. По-перше, відстань до монітора більше 40 см, а по-друге, прості лінзи не захищають очей від випромінювання, відблисків. Допоможе спеціальна офісна оптика з біфокальними лінзами та спеціальним покриттям.

Як вибрати окуляри для читання?

Незважаючи на те, що окуляри для читання можна купити без рецепта у переході метро, ​​на вуличних розкладках та у кіосках на ринку, робити це не варто. Слід звернутися до спеціаліста та пройти спеціальне обстеження. Лікар не тільки визначить оптичну силу лінз, відстань між зіницями, але й зможе виявити інші аномалії зору, які вимагатимуть виготовлення окулярів на замовлення.

Маючи рецепт, можна вибрати окуляри, які максимально ефективно усунуть проблему та дозволять зупинити прогресування патології. За відсутності індивідуальних відмінностей можна купити окуляри зі стандартними параметрами. Так як цей вид оптики рідко використовують для постійного носіння, то можна менше приділяти уваги дизайну, кольору оправи. Досить якщо вона буде легкою, гіпоалергенною, міцною та довговічною.

Де купити окуляри для читання?

Дедалі більше користувачів воліють купувати товари в інтернеті. Це дозволяє заощадити час та гроші. В інтернет-магазині GlazOk така оптика представлена ​​в широкому асортименті та за демократичною ціною.

Дослідні консультанти сайту порадять, як вибрати потрібну модель, на що звернути увагу. У каталозі представлена ​​лише якісна продукція. У GlazOk можна купити аксесуари, необхідні для догляду за окулярами та правильного їх зберігання.