Information
Search

Як почистити окуляри?

При тривалій експлуатації оправа окулярів, носові упори вимагають чищення через біологічних відкладень і забруднень, що накопичуються на поверхні, в кріпленнях і мікропорах матеріалу. Згодом виникає питання - як почистити окуляри, щоб зберегти їх функціональність і зовнішній вигляд.

Очищення лінз

Скло окулярів, в першу чергу, вимагають правильного догляду. Просто «подихати» на них і витерти краєм одягу - значить, швидко привести лінзи в непридатність. На поверхні утворюються мікроподряпини, які погіршують рефракцію і знижують ефективність корекції.

Для видалення плям солі, пилу і жирових відбитків використовують спеціальні спреї, які можна придбати в інтернет-магазині GlazOK. Для видалення рідини з скла застосовують безворсовие неткані серветки з мікрофібри. Вони ретельно видаляють всі види забруднень і залишки спрея, без розлучень і подряпин.

Окуляри для зору весь день контактують зі шкірою, в результаті чого шкірний жир, частинки епідермісу, піт і пил відкладаються на оправі, в жолобках між лінзою і вікном, а також в кріпленнях носоупоров. Тому окуляри необхідно регулярно мити повністю.

Як очистити пластикову / рогову оправу?

Окуляри в пластмасовій або роговій оправі найпростіше в домашніх умовах помити з милом або засобом для миття посуду. У місцях, де на оправі з'явилися відкладення солі, можна використовувати стару зубну щітку з м'якою щетиною. Нею акуратно, не торкаючись лінз, обробляють мильним розчином проблемні місця.

Окуляри ретельно промити під струменем теплої води і відразу насухо витерти мікрофіброві серветкою. Для того щоб не з'явилася «зелень» в місцях кріплення металевих деталей, їх потрібно ретельно протерти ватною паличкою. Забруднення в місці кріплення лінз в оправі очищають зубочисткою.

Дешеві пластикові оправи покривають тонированной плівкою з ацетату целюлози. Вона дає широкі можливості колірної гами і нанесення принтів, але швидко «слущивается». Можна видалити пошкоджену плівку, але це не вирішить проблему, так як оправа не тільки втратить привабливість, а й знизяться її гігієнічні характеристики.

Пориста пластмаса складніше очищається і більш тендітна без захисного покриття. Краще поміняти пошкоджену оправу на нову, якісну.

Чистка металевої оправи

Метал в оптичних виробах не втрачає своєї популярності. Однак з часом оправа тьмяніє, на ній з'являються ділянки корозії, зелений наліт. У домашніх умовах усунути корозію неможливо. Абразивні пасти, шліфмашинки, ацетон і скипидар, якими радять очищати металеву оправу «знавці» з форумів, не вирішать проблему.

Абразивні частинки і хімічні засоби остаточно зашкодять захисний шар. У місцях, де сплав буде контактувати з шкірою, швидко з'являться нові окислені ділянки, зросте ризик алергічної реакції. Чистку металевої оправи краще довірити фахівцям. У багатьох майстерень і салонах оптики сьогодні є пристрої для ультразвукової чистки.

Позеленілі кріплення носоупоров можна очистити за допомогою зубочистки або ватної палички. В процесі експлуатації заушники і носоупори постійно контактують з косметикою, шкірними виділеннями. Тому вони можуть пожовтіти, потріскатися. Власноруч привести їх у початковий вигляд не вийде. Краще замінити деталі на нові.

Як чистити окуляри, слід поцікавитися відразу при придбанні нового приладу, так як існують тонкощі, обумовлені складом матеріалу оправи, наявністю покриття стекол, способом нанесення фарбувального пігменту і т.д. Чим якісніше і дорожче аксесуар, тим простіше догляд і довший термін експлуатації.