Information
Search

Як роблять рецептурні лінзи?

Рецептурні лінзи (RX) – це коригувальні лінзи, виконані за індивідуальними параметрами, прописаними в рецепті, виданому лікарем після офтальмологічної діагностики.

Особливості індивідуального замовлення

Причиною індивідуального замовлення можуть стати:

 • особливі характеристики зору – високий ступінь порушення рефракції (міопія, гіперметропія, астигматизм) або нестандартна міжзоряна відстань, анізометропія;
 • складний оптичний дизайн лінзи – біфокальних, прогресивних, офісних;
 • нанесення складних покриттів;
 • виготовлення фотохромних або пофарбованих лінз нестандартного кольору;
 • необхідний розмір, який відрізняється від «стокового»;
 • бажання нанести на оптику іменного гравіювання та ін.

У разі, коли «складські» лінзи, що виготовляються за загальними стандартами, масово не задовольняють будь-які параметри пацієнта, вдаються до індивідуального замовлення продукції.

Основні етапи виготовлення рецептурних лінз

Складські або стокові лінзи виготовляють масово за стандартизованими шаблонами. Для певної моделі використовуються усереднені показники, стандартні розміри та багатофункціональні покриття. Деяким користувачам така продукція може не підійти. Тоді вони надсилають на завод замовлення на виготовлення індивідуальної оптичної продукції.

Першим етапом є діагностика зору. Пацієнт повинен відвідати офтальмолога, який проводить обстеження з використанням сучасної апаратури та методів дослідження. Завдяки використанню інноваційних діагностичних приладів сьогодні оптична сила встановлюється з кроком 0,12 дптр, що дозволило робити більш точну корекцію зору.

Раніше лікар виписував рецепт на лінзи з меншим або більшим параметром, ніж потрібно. Наразі він може вказати більш точну цифру, що відповідає реальним характеристикам. У пацієнтів з астигматизмом вимірюють сферичну величину та «циліндр» – різницю між меридіанами. Також вказують положення осі (від 0 ° до 180 °). Цей показник може відрізнятись від круглого числа. Тому для виготовлення лінз при астигматизмі потрібен індивідуальний підхід.

Пацієнтам з анізометропією – різницею оптичної сили правого та лівого ока, також не підходять готові окуляри. Ці особливості знаходять свій відбиток у рецепті лікаря. Міжзіркова відстань у складських оптичних виробах становить 62-64 мм. Якщо у пацієнта воно менше або більше, або відстань від зіниці правого та лівого ока до перенісся різна, то необхідно замовляти рецептурні окуляри.

З виданим рецептом пацієнт прямує до салону оптики, який відправляє замовлення на завод. Попередньо в салоні відбувається підбір оправи, при якому враховується побажання замовника та параметри рецепту.

На великих підприємствах усі процеси роботизовані. Бланку рецепту надається ідентифікаційний номер, дані вводяться в комп'ютер і починається наступний етап виготовлення рецептурних лінз. Підходящу заготовку поміщають у верстат, керований комп'ютером.

Болванці покроково надається потрібна форма, діоптрії та інші характеристики. Для виготовлення однієї лінзи іноді потрібно до 24 операцій, які виконуються різними апаратами. Усі вони прораховуються комп'ютером ще на початковому етапі, і «механічна рука» з банку готових болванок вибирає відповідну.

Після завершення обробки лінза проходить дослідження на точну відповідність необхідним параметрам. Її «просвічують» на спеціальній установці, щоб виявити найдрібніші тріщини, сколи та інші ушкодження.

На готові лінзи наносять преміальні покриття, тонують тощо. Продукт упаковують разом із рецептом і відправляють у салон, який зробив замовлення. Там лінзи встановлюють на оправу. Установка лінз відбувається під контролем приладів, щоб видима «картинка» була ідеальною. Готові окуляри забирає клієнт.

З огляду на такий складний шлях, який проходять рецептурні лінзи, вартість їх не може бути низькою. Іноді ціна у 2-3 рази вища, ніж у стокове оптики. Натомість пацієнт може насолоджуватися відмінною оптикою, що повністю відповідає показникам та своїм побажанням.

Де замовити?

Якщо ви бажаєте заощадити час, необхідний для вибору оправи, отримати модель від найкращих світових брендів за цілком доступною ціною, можна зробити замовлення на сайті інтернет-магазину ГлазОк. У каталозі представлений широкий вибір оправ: класичні, дотепні, для жінок, чоловіків, дітей, молодіжні, медичні від офіційних імпортерів:

 • Baldinini (Італія);
 • Eclipse (Корея);
 • Eschenbach (Німеччина);
 • Helen Rocha (Італія);
 • Pepe Jeans (Великобританія) та ін.

Зручний фільтр дозволяє вибрати виробника, форму, колір, матеріал оправи, розмір.

Тим, у кого лінзи стандартні, дешевше купити їх у Глазок. Продукція провідних світових брендів відповідає всім вимогам до медичної оптики:

 • біфокальні;
 • прогресивні;
 • тоновані;
 • поляризаційні;
 • комп'ютерні;
 • офісні.

З товарами з інтернет-магазину ГлазОк навіть рецептурні окуляри стануть доступнішими, оскільки вся продукція каталогу дешевша, ніж в інших аптеках та салонах оптики.