Information
Search

Що таке фотохромні окуляри? Навіщо вони потрібні?

Захист очей від ультрафіолетового випромінювання має важливе значення. Сьогодні озоновий шар нашої планети дуже тонкий і його захисні властивості значно слабші. Тому сонцезахисні окуляри використовуються не тільки людьми, які тривалий час перебувають на свіжому повітрі, а й у повсякденному житті. Одним із різновидів такого виду оптичної продукції є фотохромні окуляри.

Що таке фотохромні окуляри?

Незважаючи на те, що їх можна умовно віднести до одного виду – сонцезахисні, але між ними є значні відмінності. Фотохромні лінзи змінюють насиченість кольору в залежності від інтенсивності світлового потоку, а сонцезахисні мають стабільну щільність забарвлення.

Кому показано?

Фотохромні окуляри найчастіше випускають із діоптріями, тому вони популярні у людей з порушеннями рефракції. Їхня перевага в тому, що людям не потрібно використовувати звичайні та сонцезахисні окуляри. Фотохромні лінзи - це "два в одному". На яскравому світлі вони темніють, а у приміщенні стають прозорими.

Крім того, випускають лінзи, які захищають очі у пацієнтів з різними захворюваннями, що викликають фотофобію або так звану світлобоязнь . Вони захищають очі від яскравого світла, але не заважають огляду при зниженні інтенсивності світлового потоку.

Як працюють і характеристики

Функції лінз обумовлені їх складом. У матеріал включені різні сполуки, які реагують належним чином на інтенсивність УФ-випромінювання. Структура молекул фотохромних речовин оборотно змінюється, що впливає на індекс світлопропускання та інтенсивність фарбування лінзи.

Слід підкреслити, що активує фотохромний шар або включення тільки УФ-випромінювання. Яскраве штучне і відбите світло не впливають на затемненість лінзи. Тому в приміщенні за будь-якого освітлення вони залишаються прозорими.

Залежно від виду фотохромної речовини, швидкість зміни затемнення різна. Цей показник варіює від 30 до 5 хвилин. Зміна кольору відбувається поступово, плавно, що не викликає дискомфорту. Тому споживачі не скаржаться на те, що потемніння/просвітлення не настає миттєво.

При виборі слід звертати увагу ще на один показник – індекс світлопропускання. Його позначають абревіатурою VLT (Visible Light Transmission). При високому індексі світлопропускання лінзи найбільш прозорі, мають неяскраве забарвлення. Наприклад, у виробів, що використовуються переважно в приміщенні, маркування S0, і вони пропускають світлочутливі рецептори очей від 80 до 100% світла.

А ось лінзи S4 пропускають лише від 3 до 8% світла. Вони потрібні альпіністами, серферами, жителями високогір'я. Для того, щоб комфортно почуватися в міських умовах, достатньо придбати лінзи з індексом S2-S3. Фотохромні окуляри з діоптріями мають маркування від S0 (90-95% світлового потоку) до S3 (10-15%).

Найпоширенішими кольорами фотохромних лінз є:

 • зелений;
 • сірий;
 • коричневий.

Ці кольори комфортні для очей при будь-якому освітленні, що дуже важливо, оскільки зміна інтенсивності фарбування відбувається поступово. Але технології продовжують удосконалюватися, скорочується час освітлення/затемніння. Так, лінзи останнього покоління вчетверо швидше реагують на зміну освітлення, ніж попередні моделі.

Переваги фотохромних окулярів

Крім головної переваги – відсутність необхідності використовувати 2 види окулярів (сонцезахисні та коригуючі), у фотохромних лінз є й інші переваги:

 1. Можуть мати будь-який дизайн та виправляти різні ступені порушень рефракції, при цьому ефективно захищаючи очі від УФ-випромінювання.
 2. Виключають напругу очей при переході з яскравого світла в затемнене приміщення в умовах мінливої ​​хмарності.
 3. Розмаїття кольорової гами, форми, дизайну окулярів дозволяє підібрати модель, що відповідає іміджу, стилю, гардеробу.
 4. Багато моделей на 100% захищає очі від UVA та UVВ.
 5. Надають суттєву допомогу людям з високою світлочутливістю очей та захворюваннями, що супроводжуються світлобоязню. Адаптуючись до потоку світла, що змінюється, вони захищають від дискомфорту і больових відчуттів.

Є фотохромні лінзи і деякі недоліки. Наприклад, вони коштують дорожче за звичайні, але переваги повністю компенсують цей недолік.

Які види фотохромних окулярів існують?

Фотохромні лінзи відрізняються за:

 • матеріалу – мінеральні та полімерні;
 • індекс світлопропускання;
 • швидкості затемнення;
 • вартості.

Полімерні лінзи виграють у більшості позицій у порівнянні зі скляними. Новинка в оптичній продукції – спеціальні очки для водіїв. Вони мають змінний індекс світлопропускання не тільки щодо УФ-випромінювання, але й реагують на інтенсивність видимого світла.

Де купити?

Кращі фотохромні окуляри та лінзи від світових брендів можна купити в інтернет-магазині GlazOk. У каталозі представлені моделі на будь-який смак та гаманець. Всі товари сертифіковані, ліцензовані в Україні та коштують дешевше, ніж в інших оптиках та інтернет-магазинах. Завдяки багаторічним старанням GlazOk сучасні види оптичних виробів стали доступними у будь-якому куточку країни.