Information
Search

Шкода від контактних лінз

диагностика глаз    Контактні лінзи мають безліч переваг. Недарма все більше «очкариків» схиляються до відмови від звичних окулярів на користь контактних лінз. Але було б неправильно стверджувати, що вони позбавлені недоліків. Лінзи мають протипоказання і навіть можуть завдати шкоди стану очей.

  Яка шкода від контактних лінз?

    Лінзи, на відміну від окулярів, безпосередньо контактую з рогівкою очей, утворюючи єдину оптичну систему. Це накладає особливу відповідальність в правильному підборі контактних лінз. Лікар-контактолог проводить ретельні дослідження і комп'ютерну діагностику, щоб розрахувати не тільки оптичну силу лінз, але і базову кривизну, діаметр лінз. Якщо розрахунки проведені некоректно, то лінзи:
     ► занадто щільно прилягають до рогівці, що призводить:
     ► до надмірного компрессионному тиску на тканини ока, що порушує трофіку тканин і приводить до дегенеративних змін;
     ► порушення газообміну, тканини рогівки відчувають кисневе голодування;
     ► перешкоджає обміну слізної рідини під лінзою; сльоза не тільки змочує рогівку, а й має бактерицидні властивості, при недостатньому «промиванні» ризик розвитку патогенної мікрофлори під лінзою істотно збільшується;
    ► нещільно прилягає, що супроводжується:
    ► зміщенням лінзи, роздратуванням рогівки і втратою чіткості зображення;
    ► ризиком втратити лінзу.

    Сьогодні ризик розвитку гіпоксії знижений впровадженням нових матеріалів. Силікон-гідрогель з новими властивостями має високу ступінь кіслородпроніцаемості. Він не тільки поєднує кращі властивості гідрогелю - здатність зберігати рідину, але, і доповнений властивостями силікону:
    • зберігати форму і полегшувати експлуатацію;
    • забезпечувати більшу газопроникність, завдяки більшому діаметру пір;
    • стабілізувати структуру - при надмірній гідратації виключається занадто щільне «прилипання» лінзи.

    Такі матеріали використані, при виробництві лінз нового покоління. Наприклад, лінзи Air Optix plus HydraGlyde не тільки дихаючі, а й протистоять білково-ліпідним відкладів, в яких розмножуються мікроби. Але повністю виключити шкідливий вплив лінзи на око неможливо. Тому при порушенні тривалості носіння і неправильної обробці є ризик розвитку офтальмологічних захворювань.

  Які захворювання викликають контактні лінзи?

   Утримувати лінзи в чистоті вдається не завжди, а навколишні нас мікроорганізми осідають на поверхні лінзи, чому сприяє решітка силікону, що створює мікронерівності. Білково-ліпідні відкладення також відмінний субстрат для росту і розмноження бактерій, які викликають мікробний кератит, що приводить до рубцевих змін і втрати зору, кон'юнктивіт і утворення виразок на рогівці. Правильний догляд знижує ризик розвитку цих хвороб.
   До мікробного ураження очей призводить і недотримання правил гігієни. Одягати і знімати лінзи необхідно тільки чистими руками, використовуючи пінцет, щоб не контактувати з внутрішньою поверхнею лінзи. Якщо порушити ці правила, то в теплому, вологому просторі між лінзою й оком мікроорганізми будуть розвиватися стрімко, викликаючи кон'юнктивіт і кератит. Купити необхідні аксесуари і спеціальні розчини можна там же, де і лінзи.
   Порушення постачання киснем рогівки виникає навіть в «дихаючих» лінзах. При безперервному носінні до кінця дня людина починає відчувати дискомфорт, відчуття «піску» або «чужорідного тіла». Ознакою гіпоксії є не тільки печіння, але і почервоніння очей. Багато виробників в анотації повідомляють, що лінзи можна не знімати на ніч і спати в них цілий тиждень. Це маркетинговий хід, який може привести до некрозу рогівки.
   Рогівка не має кровоносної мережі і забезпечується киснем тільки з атмосфери. Око протягом дня в значній мірі ізольований лінзою, що знижує його дихання. Вночі він прикритий століттям і також «не дихає», але ще, повіку тисне на лінзу, надаючи надлишкову компресію і порушуючи трофічні процеси. Тривала гіпоксія і компресія призводить до відмирання тканин, що нерідко зустрічається при цілодобовому носінні контактних лінз.

  Що таке "синдром сухого ока"?

   Ще однією патологією, яка розвивається при носінні лінз, є рогівковий рефлекс і «синдром сухого ока». Гідрогель лінзи не дає рогівці пересихати, отже, відпадає необхідність в частому миганні для зволоження. Сама лінза підсихає інтенсивніше, ніж рогівка і слізним залозам доводиться працювати «з навантаженням». Такий інтенсивний режим призводить до виснаження залози і виникнення даного синдрому. Зміни на кон'юнктиві або на рогівці ока через відсутність або малу кількість сльози називають "синдром сухого ока".
    Але навіть дотримання всіх правил обробки, зберігання і носіння лінз не виключає розвитку алергічної реакції. Її може викликати як матеріал, з якого виконана лінза, так і розчини для очищення та зберігання.
    Сьогодні купити лінзи в Україні легко, варто звернутися в салон оптики або в інтернет-магазині. Але перш, варто зважити всі ризики, проконсультуватися з офтальмологом, а головне, знайти відповідального і чесного продавця, який не буде на шкоду вашому здоров'ю переконувати купити лінзи. В інтернет-магазині «ГлазОк» існує консультаційна служба, співробітник якої чесно розповість про переваги і недоліки обраного товару. І якщо вибір обдуманий і аргументований, то товар безкоштовно доставлять по Україні в будь-яку точку і в обумовлений термін.

Related Products