Information
Search

Торичні контактні лінзи

    Аномалія кривизни кришталика, рогівки або форми очного яблука, яка супроводжується порушенням чіткості видимого зображення, називається астигматизмом. Патологія виникає в ранньому віці разом з короткозорістю або далекозорістю. Звичайні сферичні лінзи не можуть повністю компенсувати порушення. Рішенням проблеми є торичні контактні лінзи.

  Які бувають види астигматизму?

   Здорове око має рівномірну опуклість рогівки, при якій промені, заломлюючись (рефракція) збираються кришталиком в одній точці на сітківці. Складна оптична система ока в нормі - центрована, тобто прямі, які проходять через центр кривизни опуклості рогівки, однакові в горизонтальній і вертикальній площині.

    При астигматизмі оптичні осі не збігаються, а показники рефракції зовнішніх і внутрішніх шарів кришталика теж відрізняються. Якщо на рогівці або кришталику є аномальні зони, то зображення фокусується не в одній, а в декількох точках, що робить сприймання зображення нечітким, двоящимся. Розрізняють миопический і гіперметропіческій астигматизм.
     При гіперметропіческій астигматизмі точки фокусування розташовуються на різних меридіанах. При простому гіперметропіческій астигматизмі одна точка фокусування дає зображення на сітківці, а друга - за сітківкою. При складному - обидві точки передають зображення за сітківкою. При такому вигляді астигматизму переважає далекозорість - гіперметропія.

    Якщо в результаті спотворення рефракції зображення збирається в декількох точках до сітківки, то переважає міопія (короткозорість) і діагностується миопический астигматизм.
    Корекція звичайними лінзами неможлива, так як вони коригують розташування зображення на сітківці тільки в центральній точці сходження меридіанів. Астигматичні лінзи повинні мати особливу будову, щоб скорегувати патологію. Це завдання виконують торичні лінзи. Значить, слово «торичні» одно «астигматичні», але воно застосовується по відношенню до м'яких контактних лінз.

  Як підібрати торичні лінзи?

    Особливості форми кривизни рогівки і кришталика обумовлюють складність правильного підбору. Підібрати торичні лінзи допоможе досвідчений фахівець-офтальмолог. Спочатку лікар визначає ступінь і вид астигматизму, підбирає окуляри для його корекції, а потім робить перерахунок корекції за допомогою окулярів в торические м'які лінзи.
    Для цього застосовують спеціальні таблиці. Для того щоб правильно розрахувати початкову (базову) кривизну лінзи, лікар призначає кератометрії. За допомогою ручного кератометрії або авторефрактометра лікар визначає геометричну форму рогівки і оцінює необхідну силу контактних лінз.
    При цьому встановлюється наявність і розташування кератоконуса - конічного випинання передньої поверхні рогівки. При підборі враховують компоненти корекції для кожного ока окремо:

 • циліндричний
 • сферичний
 • нахил осі циліндра

    Для торических лінз характерна велика, порівняно зі сферичними м'якими лінзами, товщина. Тому важливо оцінити біологічну переносимість, щоб уникнути гіпоксії тканин. В інструкції до лінз вказують режим носіння, який слід строго дотримуватися.
    Застосовувані матеріали для лінз: виготовляються торичні лінзи з гідрогелю або силікон-гідрогелю. Матеріали розрізняються по:

 • вологовмісту;
 • комфортності носіння;
 • здатності пропускати кисень;
 • вартості

    М'які лінзи з гідрогелю більш комфортні і мають кращі показники вмісту вологи. Крім того, ціна на торичні лінзи з гідрогелю - дешевше. Силікон-гідрогель - «дихаючий» матеріал, який поступово витіснить гідрогелеві.
    Оцінити зручність торических лінз з різних матеріалів можна дослідним шляхом, відчуваючи різні види. Для того щоб уникнути гіпоксичних явищ, краще вибирати дорогі «дихаючі» і тонкі силікон-гідрогелеві лінзи.
    Гідність матеріалу - дає можливість носити лінзи, не знімаючи щодня, цілий місяць, що дуже зручно при активному способі життя або труднощі з самостійним одяганням лінз щодня. Але цей матеріал має більшу пружністю, що здатне відбиватися на формі рогівки при тривалому носінні. Щоб знизити ризик деформації, необхідно чергувати носіння лінз і окулярів.
    Корекція астигматизму за допомогою торических лінз характеризується рядом переваг перед носінням окулярів:

 • зручність у використанні
 • краще сприйняття світу
 • безпеку
 • адаптація відбувається швидше і легше

    Купити торичні лінзи можна на сайті, оформивши замовлення, не виходячи з дому. У заявці вказують, який тип лінз краще, і в короткі терміни замовлення буде доставлений. Широкий асортимент торических лінз від кращих виробників дозволяє вибрати необхідні, відповідно до фінансових можливостей. Ще одна перевага замовлення торических лінз на сайті - безкоштовна доставка по Україні.


Тести на наявність астигматизму:

Всі кола на даній картинці, мають абсолютно однакову товщину, а радіальні лінії ідентичні і по товщині і по довжині; всі лінії одного кольору, але людям з астигматизмом, вони здаються неоднорідними.

Related Products