Information
Search

Зі скількох років можна носити контактні лінзи дітям

    У світі високих технологій досить важко захистити дитину від всіляких модних гаджетів. Телевізор, мобільні телефони, планшети і різні ігрові пристрої, на жаль, несприятливо впливають на ще не повністю сформовані очі. Тому останнім часом спостерігається зростаюча тенденція серед дітей, що мають проблеми із зором, такі як короткозорість, далекозорість та астигматизм. Рішенням для корекції зору у дітей з такими захворюваннями є окуляри або контактні лінзи. Але шкідливо носити лінзи дітям? Контактні лінзи абсолютно безпечні для дітей, якщо строго дотримуються всі правила їх використання. Крім того, у контактних лінз є ряд переваг перед окулярами:

  • Всі діти за своєю природою дуже активні і рухливі. Дитині вкрай складно вести повноцінний спосіб життя, якщо він носить окуляри. Завжди потрібно бути обережним, щоб окуляри не розбилися або ж, ще гірше, щоб їх не розчавили під час гри прямо на обличчі, що може пошкодити око. У лінзах дитина почувається набагато вільніше і комфортніше;
  • Оправа окулярів обмежує радіус зору, що знижує ступінь уважності дитини;
  • На відміну від окулярів, лінзи не реагують на перепади температури і не запотівають;
  • Контактні лінзи є більш естетичним способом корекції зору, ніж окуляри. Адже діти дуже трепетно ​​ставляться до свого зовнішнього вигляду і їм досить складно визначити пріоритетну позицію між ненависним прізвиськом «очкарик» і користю від носіння окулярів.

    І тут виникає головне питання:
    Зі скількох років можна носити контактні лінзи дітям?
    Більшість фахівців обмежують від носіння лінз дітей, які не досягли 14 років, аргументуючи це тим, що саме до цього віку йде процес формування рогівки ока. Однак, є офтальмологи, які стверджують, що можливість носіння контактних лінз дітьми визначається ступенем їх готовності відповідально і безкомпромісно виконувати всі вказівки, оскільки користування ними має пряме відношення до гігієни.

    Для того щоб дитина змогла надалі самостійно користуватися контактними лінзами, йому треба допомогти освоїти основні правила гігієни. Знімати і одягати лінзи можна тільки ретельно вимивши руки з милом. Знімаючи лінзи на ніч, обов'язково потрібно поміщати їх у спеціальний дезінфікуючий розчин. У разі, якщо лінза випадково впала на підлогу, її необхідно очистити за допомогою пероксидного системи і тільки потім використовувати.
    Скільки можна носити лінзи дітям?
    Почати можна з 3 годин. Після того, як дитина звикне, починайте збільшувати час перебування дитини в лінзах кожен день на 30 хвилин. Залежно від щільності лінз, допустимий час може коливатися від 13 до 15 годин. На ніч лінзи обов'язково треба знімати і поміщати в спеціальний контейнер з дезинфікуючою рідиною.
Для дітей дуже зручно використовувати одноденні лінзи. Щоранку дитина одягає нову пару, а ввечері її викидає. Такі лінзи не вимагають ніякого відходу і дітям простіше ними користуватися.
    Дитячий астигматизм зустрічається дуже часто. У цьому випадки головне знаходиться під наглядом дитячого лікаря офтальмолога, який зможе призначить правильно апаратне лікування. Про астигматизмі і торических лінзах ми вже писали.
    Крім лінз для корекції зору, на ринку з'явилися кольорові лінзи, які залучають молодих модників. Адже завдяки кольоровим лінзам можна змінити колір очей або зробити більш насиченим свій природний. Але перш, ніж йти на поводу дитячих бажань, давайте відповімо на просте запитання:
    Чи можна дітям носити кольорові лінзи?
Офтальмологи не рекомендують цього робити, оскільки кольорові лінзи жорсткіше звичайних і можуть викликати дискомфорт і неприємні відчуття, які абсолютно не потрібні Вашій дитині.