Information
Search

Силікон-гідрогелеві лінзи, чим вони краще?

    Кожен день Ви носите контактні лінзи, які рекомендував лікар або консультант. Найчастіше ніхто не знає «слабкі і сильні» сторони своїх лінз, покладаючись на рекомендації або на власні відчуття. Підбираючи собі нові лінзи, ви ніколи не знаєте, наскільки комфортно вам буде в них, поки їх не надягнете. Ця стаття про найпопулярніші на даний момент лінзах, лінзах зроблених з силікон-гідрогелю. Про їх плюси і мінуси.

    До 1960 року контактні лінзи випускалися виключно жорсткі. Вони тиснули на очі, приносили всілякий дискомфорт поки не винайшли перший гідрогель (НЕМА). Але кожен день вчені всього світу в пошуках досконалості і нових відкриттів, здатних поліпшити нашу з вами життя. Так одного разу, близько 10 років тому, з'явилося нове покоління м'яких контактних лінз - силікон-гідрогелеві. Наскільки вони краще за своїх попередників, гідрогелевих. У чому їх різниця? Давайте спробуємо розібратися.

  У чому відмінність силікон-гідрогелевих лінз?

    Контактні лінзи, крім діоптрії, базової кривизни, циліндра мають показники: вміст води (%) і пропуск кисню (Dk / t) до рогівки ока. Перше потрібно для того щоб не було сухості очей, а друге - для можливості надходження повітря до рогівки ока. Киснепроникність в гідрогелевих лінзах залежить від показника кількості води, чим вище він, тим більше кисню проникає. Здавалося б, що такого, давайте максимум води і отримаємо дихаючі лінзи. Але зі збільшенням кількості води, лінзи стають надто м'якими і в підсумку з ними складно звертатися. В результаті прийшли до максимальному вмісту в 70%. Але допуск повітря, потрібного для рогівки, все одно було мало.
    Тільки через 40 років після винаходу гідрогелю, вчені змогли впровадити в цей матеріал молекули силікону. Він збільшив пропуск кисню через матеріал, але зменшив зміст води. На сьогоднішній день вже кілька поколінь цього матеріалу. У нього маса технічних назв: Califikon (каліфікон), Senofilkon (сенофілкон), Comfilkon (комфілкон), Anfilkon (енфілкон), Balafilcon A (балафілкон а), Lotrafilcon (лотрафілкон).

  Чим краще силікон-гідрогелеві лінзи?

    Завдяки новому матеріалу, користувачі контактних лінз отримали можливість носити лінзи до місяця не знімаючи. Що б рогівка очі не відчувала дефіциту кисню, показник Dk / t лінз не повинен бути менше 150.
наприклад:

Контактні

лінзи

Киснепроникність

(Dk / t)

Вміст води

(%)

Ціна на месяц. 

грн. *

Biofinity 160 48 410
Air Optix Night & Day Aqua 175 24 518
Dailies Total 156 80 816
 
* Ціни дійсні на травень 2017 року.


    Biofinity і Air Optix Night & Day Aqua лідери продажів в своєму сегменті. Ці лінзи ви можете носити місяць не знімаючи без шкоди здоров'ю очей. Dailies Total - новинка 2016 року. Максимальні показники повітропроникності і води робить їх практично не відчуваються на очах.
 
    Перевага прориву в світі контактної корекції очевидно. Лінзи стали більш дихаючими. Дозволяють безперервне носіння, що так важливо для людей, які ведуть активний спосіб життя (подорожі, спорт, клубне життя) і є рішенням для тих, хто так і не навчився самостійно знімати і одягати лінзи кожен день. Досить поставити нагадування в гаджеті або зазначити дату заміни в календарі.
 
    В інтернет-магазині «ГлазОк» ви знайдете найширший асортимент силікон-гідрогелевих лінз, на будь-яку кишеню і з різними варіантами носіння. Доставка безкоштовна в будь-яке місто України. Досить поставити пріоритети і не забути проконсультуватися з лікарем офтальмологом. Не забувайте, здоров'я очей не менш важливо комфорту.

Related Products