Information
Search

Чому потрібно міняти контактні лінзи

  Чому потрібно міняти контактні лінзи

    У сучасному світі контактні лінзи зуміли стати прекрасною альтернативою очками для людей, які потребують корекції зору. Вони підходять для лікування короткозорості, далекозорості та при астигматизмі.
    На сьогоднішній день існує декілька видів контактних лінз. За матеріалом виготовлення контактні лінзи діляться на гідрогелеві і силікон-гідрогелеві. Перші придатні для використання тільки в денний час доби, в той час як другі можна залишати на ніч. Такі характеристики лінз визначаються їх щільністю і здатністю пропускати кисень до очей.
    За тривалістю носіння контактні лінзи діляться на одноденні, лінзи частої заміни (від тижня до двох), місячні лінзи (від двох до чотирьох тижнів), квартальні (заміна яких необхідна раз в три місяці) і традиційні (термін служби складає від півроку до року) . Термін носіння лінз строго розраховується виробниками. Використовувати лінзи довше зазначеного терміну категорично не рекомендується. Необхідна регулярна заміна контактних лінз.

   Чому потрібно міняти контактні лінзи?

    Відповідь проста: для того, щоб захистити свої очі від різного роду інфекцій і захворювань. Навіть якщо лінзи не мутніють, не змінюють своєї форми і не викликають дискомфорт після закінчення терміну служби, їх необхідно міняти строго за графіком. Їх терапевтичні властивості втрачають свою ефективність і можуть спровокувати погіршення стану.

    Що буде, якщо не міняти контактні лінзи?

    По закінченню терміну служби лінзи стають нездатними реалізовувати свою основну функцію. Чому це відбувається? В процесі експлуатації на поверхні лінз формується шар відкладень (забруднення, що потрапляють з повітря, пил, залишки косметики і речовини, що містяться в сльозі людини, зокрема білок). Цей шар робить лінзу більш жорсткою і не дає кисню в достатній кількості надходити до рогівки ока. Внаслідок цього може виникнути гіпоксія рогівки і Вам буде призначено відмовитися від лінз. Крім цього, через відкладення поверхню лінзи стає нерівною і на ній утворюються ділянки, які не змочуються. Тому Ви можете відчувати відчуття сухості і дискомфорт. У деяких випадках може виникнути алергічна реакція, так як організм почне сприймати лінзи як чужорідний об'єкт. Найбільш небезпечними є запалення епітелію рогівки і самої рогівки (кератит). Ці захворювання можуть спровокувати значне погіршення зору.

    Як зрозуміти, що пора міняти контактні лінзи?

    В першу чергу, орієнтуйтеся на термін заміни лінз. Якщо він підійшов до кінця - потрібно терміново їх міняти. Ні в якому разі не можна використовувати лінзи, у яких закінчився термін експлуатації. Абсолютно помилковою є думка, що термін для лінз вказується виробниками тільки для того, щоб забезпечити регулярність їх продажів. Період використання тих чи інших лінз розрахований так, щоб їх носіння несло тільки позитивний результат, а не навпаки.
    Також приводом для заміни лінз стане будь-який дискомфорт, який триває більше 30 хвилин. Почервоніння очей, сльозоточивість, ореоли навколо предметів і об'єктів - все це є вагомим аргументом для того, щоб поміняти лінзи. У таких випадках необхідна ще і консультація офтальмолога.

    Користуючись контактними лінзами, Ви повинні пам'ятати, що лише чітке дотримання всіх правил забезпечить комфорт для Вас і безпеку для Ваших очей.

Related Products