Information
Search

Наскільки ефективні очки для комп'ютера?

Більшість сучасних людей не уявляє свого життя без гаджетів. Вони полегшують роботу, навчання, забезпечують спілкування на значних відстанях, гарантують цікаве та різноманітне дозвілля. За ці блага людство розплачується здоров'ям зорового аналізатора. Окуляри для комп'ютера знижують шкоду, завдану очам гаджетами.

Чим комп'ютери шкодять очам?

Комп'ютеризація всіх сфер життя призвела до виникнення нового офтальмологічного захворювання – комп'ютерного зорового синдрому (КЗС, CVS). Ним страждає близько 70% користувачів персональних комп'ютерів. Шкода, завдана органу зору моніторами, екранами, дисплеями, обумовлена ​​кількома факторами.

Око людини сприймає відбиті від предметів промені світла. Монітори самі є джерелом ультрафіолетового, інфрачервоного, електромагнітного, радіочастотного та рентгенівського випромінювання. Хоча вони є досить незначними, але при тривалому впливі є ушкоджуючим фактором.

Крім того, зображення на екрані відрізняється від друкованого тексту на папері або малюнку. Воно формується не безперервними лініями, а дискретними точками чи пікселями. Тому чіткість зображення нижча, ніж аналогічного на паперовому носії. Мерехтливі точки, зображення, що світиться, низька його чіткість викликають напругу очей, втому. Астенопія – одна із форм КЗС.

Також людське око сформоване таким чином, що краще розрізняє віддалені предмети. Тривале споглядання об'єктом на відстані 40-60 см:

  • знижує гостроту зору;
  • порушує функції акомодації;
  • приводить до зорової втоми (астенопія).

Надалі людина відчуває біль голови, дратівливість, знижується працездатність.

Тривала фіксація очей в одному положенні при роботі на фіксованій статичній відстані порушує здатність органу зору швидко перебудовуватися при перемиканні погляду вдалину та поблизу. Поступово розвивається так званий спазм акомодації.

Людське око в нормі моргає 1 раз на 3-4 сек. Повіка, що рухається, «розмазує» по оці сльозу, створюючи захисну плівку. Під час роботи за монітором ця частота знижується, повіки стуляються не повністю, і цілісної плівки не утворюється. Роговиця пересихає, розвивається синдром сухого ока:

  • почервонінням очей;
  • відчуттям «піску», печіння, сухості;
  • болю при русі очей.

Ще однією причиною, що ушкоджує, є неправильні налаштування монітора – яскравість, контрастність, колірна палітра. Комп'ютерні окуляри мінімізують шкідливий вплив.

Принцип роботи комп'ютерних окулярів

Принципова відмінність комп'ютерних окулярів від звичайних полягає у здатності лінз блокувати випромінювання, у тому числі «синє» світло. Його частота розташована практично на самому краю видимого діапазону, має велику проникність і діє на глибокі структури очей. Захист забезпечують спеціальні покриття лінз.

До недавнього часу лінзи робили жовтого кольору. Він є природним фільтром блокування синього світла. Сьогодні використається інша технологія Blue Blocker. Спектральні блокфільтри не тонують лінзи, не спотворюють кольори зображення або, точніше, зовсім незначно знижують сприйняття відтінків.

Для людини шкідливе не все «синє світло». Цей термін включає весь спектр від блакитного до фіолетового. Пошкоджуючий вплив має частина, близька до фіолетового, а ось блакитний необхідний для вироблення гормону сну – мелатоніну.

Комп'ютерні окуляри, що блокують весь синій спектр, не можна носити постійно, більше 8 годин, інакше порушаться циркадні ритми організму, і складніше засинатиме. Тому при виборі оптики комп'ютера слід звернути увагу на вид блокфільтра.

Технології продовжують розвиватися і нещодавно з'явився ще один вид спеціальних лінз – розвантажувальні. Якщо у користувача нормальний зір, верхня частина скла має 0 діоптрій (дптр), а нижня +0,6 дптр. При перекладі очей з монітора на клавіатуру та назад окуляри стимулюють акомодацію, усувають спазм, дозволяють знизити гіпертонус очних м'язів. Найякісніші комп'ютерні лінзи поєднують обидва механізми захисту.

Кому варто носити окуляри для комп'ютера?

Після того, як з'ясували, чи працюють комп'ютерні окуляри, слід уточнити, кому вони потрібні. Вони будуть корисні всім без винятку, оскільки знижують шкоду, яку завдає монітор комп'ютера, екран телефону, планшет, безтіньові люмінесцентні лампи:

  • офісним службовцям;
  • студенту навчальних закладів;
  • школярам;
  • письменникам та ін.

Обережно з комп'ютерними окулярами слід звертатися до дизайнерів. Їм необхідно тонко розрізняти відтінки кольорів, а фільтри дещо спотворюють сприйняття.

Де купити комп'ютерні окуляри?

Ефективні офісні та комп'ютерні окуляри коштують дорого. Купити таку продукцію за доступною ціною можна в інтернет-магазині GlazOk. У каталозі представлені товари від різних брендів та за різною вартістю. Будь-який користувач може підібрати продукт, який відповідає всім його вимогам.