Information
Search

Чи можна носити лінзи під час застуди?

Люди, які потребують корекції зору і використовують із цією метою контактну оптику, безумовно, гідно оцінюють всі її переваги. Контактні лінзи зручні та прості в експлуатації. Однак існує низка протипоказань для носіння цих виробів. Одне з них — застудні захворювання.

Чому заборонено носити контактні лінзи при симптомах застуди?

Простудні хвороби супроводжуються такими клінічними проявами:

 • ринореєю (нежиттю);
 • закладеністю носа, набряклістю слизової носових ходів;
 • чханням;
 • сльозотечею;
 • почервонінням очей;
 • світлобоязню;
 • підвищеною температурою;
 • першінням у горлі.

Всі ці симптоми негативно позначаються на самопочутті та загальному стані організму у людей, які користуються контактною оптикою. Крім того, значна роль у впливі на структури органу зору відводиться лікарським препаратам, які використовуються для лікування застуди, та зниженому імунітету.

Розберемо вплив симптомів ГРВІ, грипу, парагрипу та інших інфекцій на очі та контактні лінзи:

 1. У відділеному з носових ходів містяться патогенні віруси та бактерії. Боліснотворні мікроорганізми, що виділяються під час чхання, можуть потрапити на поверхню лінзи, наприклад, при торканні рукою спочатку носа, а потім очей. При цьому ризик інфекційної поразки органу зору значно зростає. Через знижену захисну реакцію організму на патоген ситуація сильно погіршується, оскільки ослаблена імунна система не в силах протистояти збудникам інфекцій.
 2. Гіпертермія (підвищена температура тіла) призводить до пересихання слизової ока, що супроводжується свербінням та печінням, підвищеною чутливістю до світла, почервонінням кон'юнктиви. Подібний стан може виникати в результаті прийому деяких лікарських препаратів. Така побічна дія характерна, наприклад, для медикаментів із групи блокаторів гістамінових рецепторів, які використовуються для лікування алергії та хвороб інфекційно-запальної природи. Носіння контактних лінз здатне посилити неприємні відчуття, тому їх застосування при застуді не рекомендується.
 3. Середовище, яке формується під лінзою при лихоманці, сприятливо впливає на ріст та розмноження патогенних мікроорганізмів. Імовірність розвитку бактеріальних ускладнень при вірусних інфекціях суттєво зростає, якщо лінзи не знімаються перед нічним сном.
 4. Запалення слизової ока - часте прояв простудних захворювань. Воно пояснюється потраплянням інфекційних агентів у вічі разом із слізною рідиною. Проникаючи в слізні канали, віруси чи бактерії разом зі сльозою затримуються під поверхнею контактної лінзи і можуть залишитися у вічі на тривалий период.

Проблеми з очима, як правило, виникають у людей, які ігнорують рекомендації офтальмологів та використовують контактні лінзи під час простудних хвороб.

Як обійтися без лінз, якщо вас наздогнала застуда?

Якщо ви захворіли, а відмовитися від оптики, що коригує, не дозволяє поганий зір, оптимальним варіантом буде тимчасове використання лінз аж до повного одужання. Ось чому бажано завжди мати пару очок, які допоможуть хворому зберегти якість життя на застудний період.

При складних порушеннях рефракції швидко підібрати очки досить складно. У таких випадках слід звернутися до офтальмолога. Фахівець підбере варіант заміни, виходячи з індивідуальних характеристик зорового аналізатора, і порадить, як поводитися при інфекційних захворюваннях.

Коли можна знову застосовувати контактні лінзи?

Гострий період, що виявляється нежиттю, сльозотечею, чханням, закладеністю носа та іншими неприємними симптомами, може тривати від 3-5 днів при ГРВІ, грипі до 2-3 тижнів при неускладненому аденовірусному кон'юнктивіті. Знову користуватися лінзами можна лише після того, як повністю зникнуть усі прояви застуди.

Користувачам контактної оптики необхідно пам'ятати такі нюанси:

 1. Часто хворіючим людям слід носити одноденні лінзи. При їх носінні гарантується безпека для очей, забезпечується велика гігієнічність. Такі моделі не потребують очищення та зберігання в розчинах.
 2. Пацієнтам з ослабленим імунітетом, у яких застудні захворювання можуть зустрічатися практично щомісяця, рекомендується відмовитись від лінз традиційної заміни. Якщо це неможливо, надзвичайно важливо контролювати термін їх використання і піддавати більш ретельному очищенню.

Охочі контактних лінз, які одужали після простудного захворювання, обов'язково повинні виконати дві дії: обробку контейнерів для зберігання та додаткове ферментне очищення оптичної продукції.