Information
Search

Чи можна придбати контактні лінзи без рецепта лікаря?

Контактні лінзи є медичним товаром, тому їх набувають лише за рецептом офтальмолога. Також не можна купити лінзи за рецептом на окуляри, тому що в них вказані різні параметри цих оптичних виробів. Їх визначає виключно фахівець у результаті обстеження.

Коли лікар призначає саме лінзи?

При дослідженні стану зору лікар визначає оптимальний вид оптичних пристроїв для корекції рефракції. Вибір на користь контактних лінз роблять люди з порушеннями зору:

 • вони ведуть активний спосіб життя, і окуляри можуть внаслідок їхньої діяльності розбитися, травмувати обличчя та очі;
 • необхідне ширше поле зору, не обмежене оправою окулярів;
 • вони не хочуть, щоб оточуючі бачили, що у них поганий зір або окуляри сильно спотворюють зовнішній вигляд очей;
 • на діяльність сильно впливають спотворення розмірів предметів, відтінків кольору, що виникають при носінні окулярів;
 • гострота зору важлива в будь-яких погодних умовах, оскільки лінзи не запітніють, на них не налипає сніг, вони не намокають під дощем і т.д.

Крім того, у дітей контактні лінзи не тільки компенсують недоліки зору, а й сприяють покращенню його при короткозорості. Побажання носити замість окулярів лінзи висловлює пацієнт, але рішення ухвалює лікар, оскільки в деяких випадках вони протипоказані.

Нюанси підбору лінз

При заповненні рецепту для контактних лінз лікар проводить дослідження наступних параметрів:

гостроти зору та виду порушення рефракції (близорукість, далекозорість, астигматизм, гіперметропія);
величини діоптрій;
величини внутрішньоочного тиску.
Ці ж характеристики встановлюють і для підбору лінз. Але КЛ мають свої нюанси:

 • оцінка рельєфу (кривизни) рогівки;
 • якість роботи очних м'язів;
 • циліндр та вісь циліндра для лінз при астигматизмі;
 • сфера та адикція для мультифокальних лінз тощо.

Для правильного підбору контактних лінз важливо враховувати діаметр та кривизну внутрішньої поверхні, матеріал виробу. На відміну від окулярів, лінзи яких знаходяться на відстані від ока, КЛ складають з оком єдину оптичну систему. Лінзи стикаються з тканинами повік, рогівки, тому вимоги до них пред'являються жорсткіші, ніж до окулярів.

Ще однією відмінною особливістю при підборі КЛ є визначення тривалості їх носіння. Лінзи, на відміну від окулярів, мають графік заміни:

 • щодня;
 • раз на 1-2 тижні;
 • раз на місяць;
 • кожні 2-3 міс.;
 • раз на півроку і т.д.

Крім того, КЛ розрізняються за тривалістю носіння. В одних моделях можна перебувати лише протягом 6-8 год, в інших – протягом кількох діб і навіть близько 1 тижня, не знімаючи їх під час сну та денного відпочинку.

Оскільки КЛ стикаються з передньою частиною очного яблука, на них утворюються ліпідні, білкові та сольові відкладення. Вони є поживним субстратом для різноманітних патогенних збудників різних захворювань очей. Тому важливо вибрати правильні КЛ, їх режим носіння та ретельно дотримуватись графіка заміни, правила очищення, зберігання, догляду.

Чому не можна підбирати лінзи самостійно?

Фахівець не тільки підбирає КЛ залежно від індивідуальних особливостей зорового аналізатора, а й контролює як вони «сидять» на оці, рекомендує засоби догляду за даною маркою/брендом виробу та навчає правилам зберігання, догляду, установки тощо. /p>

Навіть КЛ з однаковими оптичними параметрами, випущені різними виробниками, можуть відрізнятися характеристиками, які суттєво впливають на стан очей. Такі тонкощі може врахувати лише фахівець. Самостійний підбір лінз може призвести до порушень та ускладнень:

 1. Синдрому «сухого ока» – КЛ занадто щільно прилягає до рогівки, перешкоджає її змочуванню слізною рідиною, порушує транспорт поживних речовин та руйнує слізну плівку.
 2. Зоровій перевтомі – неправильно підібрана оптична сила виробу провокує появу перевтоми зорового аналізатора, головного болю, дискомфорту в очних яблуках, відчуття тиску в області перенісся.
 3. Травмування рогівки - неправильно певна кривизна призводить до надмірного здавлення (з занадто малим радіусом) тканин очей або випадання, сповзання (надто великий радіус) лінзи. На тлі мікротравм можуть розвинутись кератит, ерозії рогівки, кон'юнктивіти різної етіології та ін.

Навіть під час замовлення контактних лінз в інтернет-магазині GlazOk потрібно ввести дані з рецепту лікаря. Фахівці допоможуть визначитися з маркою, брендом, вартістю моделі та підібрати оптимальний товар, ґрунтуючись на рекомендаціях офтальмолога, який обстежив пацієнта. Важливим нюансом при підборі КЛ є репутація продавця. Весь товар у каталозі GlazOk ліцензований та сертифікований, тому не варто побоюватися підробок, небезпечних для здоров'я очей.