Information
Search

Чи можна робити зарядку для очей у лінзах?

Повальне використання сучасних гаджетів, збільшене навантаження на зоровий аналізатор привели до того, що порушення рефракції не тільки значно помолодшали, а й суттєво збільшили кількість випадків порушень зору, офтальмологічних захворювань, що вимагають грамотної корекції. Порушення рефракції виправляють за допомогою очкової та контактної оптики, що коригує. Але фахівці також рекомендують застосовувати гімнастику для очей, щоб запобігти розвитку порушень і прогресу патологій.

У чому полягає користь зарядки для очей?

Гімнастика корисна для будь-якої групи м'язів, у тому числі для окорухових. Про це знали ще давні. Недарма в йозі є вправи, що підвищують гостроту зору. Зарядка для органу зору корисна тим, що:

 • стимулює кровопостачання та активізує мікроциркуляцію в очних оболонках;
 • покращує метаболічні процеси, регенерацію, газообмін на клітинному рівні;
 • тренує м'язи;
 • знімає втому;
 • нормалізує внутрішньоочний тиск;
 • попереджає прогресування порушень рефракції.

Особливо корисні вправи тим, хто носить контактні лінзи. Вони є стороннім предметом, який примикає до тканин очей і утворює з ними єдину оптичну систему. Внаслідок цього КЛ порушують цілісність слізної плівки, гальмують метаболічні процеси та газообмін, надають компресійну дію.

Щоб очі відпочили, відновилися, потрібно робити регулярно зарядку, відпочивати без контактних лінз. Гімнастику необхідно робити не рідше 2-3 разів на день, у тому числі на роботі. Однак зняти лінзи в «робочих» умовах, не маючи під рукою очищаючих/зволожуючих доглядових засобів, важко.

Тому лікарі-офтальмологи рекомендують займатися зарядкою без видалення КЛ, адже вироби надійно фіксуються на рогівці. Крім того, фахівці стверджують, що наявність контактної оптики допомагає прискорити результат, оскільки око не перенапружується, і м'язи перебувають у розслабленому стані.

Найбільш ефективні вправи для очей у контактних лінзах

Фахівці рекомендують наступні вправи для очей у контактних лінзах:

 1. «Концентрація зору» – потрібно зручно влаштуватися у кріслі та розслабитися. Взяти олівець і розташувати вістря його грифеля навпроти кінчика носа. Максимально відвести руку, зосередити погляд на олівці і повільно наближати його, поки він не торкнеться носа. Потім також повільно відвести назад, зосередивши погляд на вістря. Виконати кілька підходів. Після кожного інтенсивно заплющувати/відкривати очі. Якщо під час виконання вправи відчувається сухість і дискомфорт, необхідно використовувати зволожуючі краплі. Займатися по 9-10 разів на добу.
 2. «Цифри та фігури» – розслабитися та повільно обертати очима по колу. Спочатку за годинниковою стрілкою. Зробити 5 обертів. Передихнути і повторити вправу в інший бік проти руху стрілки годинника. На день бажано виконати 4-5 підходів. Ускладнити завдання можна, малюючи очима вісімку чи всі цифри поспіль – від однієї до дев'ятої.
 3. Сісти прямо, потім міцно-міцно заплющити очі на пару секунд. Після, навпаки, відчинити їх максимально широко, затримавшись у цьому положенні на 10-12 сек. Завдяки цій вправі (по 10 повторів) відбувається розслаблення м'язів очей, поліпшення мікроциркуляції.
 4. «Морганія» – протягом 60 секунд моргати часто-часто, після відпочити і повторити ще кілька разів. Знімає «сухість очей», відновлює чіткість зору.
 5. «Перспектива» – тренування проводять біля вікна. На склі малюють маркером або наклеюють велику точку на рівні очей. За вікном вибрати віддалений предмет на одній лінії з точкою та повільно переводити погляд з близько розташованої мітки на дальній орієнтир. Повторювати вправу щонайменше 5 разів на день. Між підходами робитимуть перерви. Відпочивати після одного циклу вправ. Інтенсивно моргати очима, щоб відновити зволоженість та усунути дискомфорт.

Вправи для зарядки варто узгодити зі своїм лікарем, так як деякі не можна робити в лінзах або вони мають протипоказання. Крім того, важлива регулярність виконання гімнастики, адже якщо робити її «інколи», позитивного результату однозначно не вдасться досягти.

Кому і в яких випадках протипоказано робити гімнастику для очей?

Існують загальні для всіх офтальмологічних порушень протипоказання для проведення гімнастики для очей:

 • гостра стадія запалення очей, блефарит, кон'юнктивіт;
 • відшарування сітківки;
 • патології функції окорухових м'язів;
 • неврологічні захворювання.

Перед тим, як почати займатися, необхідно перевірити здоров'я очей та проконсультуватися з офтальмологом. Недотримання рекомендацій, ігнорування протипоказань призведуть до обтяження проблеми.