Information
Search

Купання в контактних лінзах

    З водним середовищем людина контактує щодня. Не є винятком люди з порушенням зору. Якщо приймати душ без контактних лінз цілком прийнятно, то заняття плаванням, пірнанням з маскою або аквалангом, а тим більше серфінг вимагають гострого зору. Але виробники контактних лінз і офтальмологи не рекомендують лізти в воду в лінзах. Чим вони мотивують заборону?

 Чому не можна купатися в контактних лінзах?

    Офтальмологи попереджають, що вода може надати негативну дію не тільки на лінзи, але і викликати запальні процеси в тканинах очей.
    У солоної води тиск вище, ніж у гідрогелю, тому відбувається «с'ежіваніе» лінзи, вона перестає прилягати до ока і її можна втратити. Крім того, морська вода може стати джерелом мікроорганізмів, які викликають розвиток кон'юнктивіту, кератиту та інших хвороб, тому від таких лінз після купання слід позбутися.
    Підвищений тиск річковий або озерної води на рогівку викликає відчуття дискомфорту, різі, відчуття стороннього предмета. У такій забрудненій воді міститься більше бактерій, ніж у морській, тому «зараження» лінз відбувається швидше.
    Хлорована вода в басейні здатна швидко вбиратися в структуру матриці гідрогелевих лінз, і тривало контактує з рогівкою, викликаючи хвороби очей, подразнення, алергічну реакцію. Але такі симптоми проходять швидко, без значної шкоди оці.
    Фахівці стверджують, що при плаванні в басейні в лінзах, які є бар'єром і забезпечують додатковий захист рогівки очей від дратівної дії хлору, виникнення симптомів у вигляді набряків або почервоніння відбувається набагато рідше, ніж у людей, хто купається без лінз.
Однак не дивлячись на суворі попередження офтальмологів, вчені не виявили значної різниці в складі і кількості мікроорганізмів на лінзах до і після контакту з водою. Проте, щоб уникнути перерахованих вище ризиків, необхідно вжити нескладні маніпуляції.

  Як купатися в контактних лінзах?

    Якщо контакт лінз з водою неминучий, то необхідно:

  • відразу зняти лінзи, використовуючи для полегшення процедури зволожуючі краплі;
  • краплі допоможуть змити з рогівки сторонні частинки, речовини і мікроорганізми;
  • краще під час плавання застосовувати одноденні лінзи, які можна викинути після купання і надіти коригувальні окуляри або новий комплект одноденних лінз;
  • якщо використовуються лінзи тривалого носіння, то їх необхідно після купання занурити у дезінфікуючий розчин;
  • ідеально, якщо є дві пари лінз - поки одна пара знаходиться в очисному розчині, надягають другу пару стерильних лінз;
  • в солоній воді плавати тільки в захисних окулярах або масці;
  • перед тим, як йти купатися в морі потрібно накапати на поверхню лінзи дистильованої води або змочити лінзи спеціальним розчином, щоб підвищити прилягання;
  • якщо після плавання відчувається дискомфорт, почервоніння склери рекомендується звернутися до офтальмолога для уточнення діагнозу і лікування.

  У яких контактних лінзах можна купатися?

    Офтальмологи людям, які носять контактні лінзи, радять на час купання у відкритих водоймах, басейнах знімати лінзи і одягати захисні спеціальні окуляри, які допоможуть захистити від попадання мікроорганізмів. Але це теж не є стовідсотковою гарантією, тому лікарі рекомендують використовувати одноденні контактні лінзи.
    Провідні виробники контактних лінз постійно вдосконалюють матеріали і технології виробництва. Можливо, що незабаром можна буде купити спеціальні контактні лінзи. А поки по-справжньому безпечним і зручним виходом з положення є одноразові лінзи, які за своїми характеристиками не поступаються моделям для тривалого носіння. Як правило, лінзи зі щоденною заміною випускають з гідрогелю. Більше дізнатися про гідрогелевих лінзах можна зі статті: гідрогелеві лінзи - плюси і мінуси.
    Порівняно недавно в виробництві контактних лінз стали використовувати інноваційний матеріал - силікон-гідрогель. Силіконова складова матриці надає необхідну жорсткість формі і такі лінзи не піддаються деформації при зануренні в солону або прісну воду. Раніше, незважаючи на очевидні переваги, одноденні лінзи не користувалися популярністю, так як висока ціна не виправдовувала їх придбання. Але впровадження інноваційних технологій дозволили знизити ціну до прийнятного рівня.
    У контактних лінзах купання, звичайно ж, можливо. Але не варто забувати про дотримання гігієни і чистоти. Рекомендується використовувати одноденні лінзи або спеціальні окуляри, і тоді проблем із зором і очима не буде.
    Контактні лінзи в Києві можна придбати в будь-якому салоні оптики. Але для тих, у кого немає можливості придбати необхідні типи лінз, єдиним виходом є замовити товар в інтернеті. Такий спосіб замовлення дозволяє оформити покупку в найкоротші терміни, ціни в інтернет-магазині «ГлазОк» нижче, ніж у торговельній мережі та для всіх покупців надається безкоштовна доставка по Україні та зручна форма оплати - можна оплатити товар банківською картою або готівкою при отриманні замовлення, а також безкоштовні консультації в он-лайн режимі.

Related Products