Information
Search

Які можуть бути ускладнення від контактних лінз

ускладнення від контактних лінз    Чому з'являються ускладнення при носінні контактних лінз?

    При носінні м'яких контактних лінз можуть виникнути ускладнення, пов'язані з інфекційними захворюваннями, механічним пошкодженням рогівки, токсико-алергічними і гипоксическими реакціями.
    Основними причинами ускладнень зазвичай є:

правила гігієни контактних лінз

порушення пацієнтом режиму носіння лінз. Мабуть цим пунктом потрібно виділити окрему статтю, пізніше ми так і зробимо. Чому то багато хто вважає, що термін у лінзи - це суто маркетинговий хід. Щоб частіше купували лінзи. Тоді це можна співвіднести і до термінів на продуктах харчування, на ліках, на хімії. Але повірте, це далеко не маркетинг. По закінченню зазначеного терміну товар втрачає свої властивості. І якщо лінза розрахована на місяць носіння, то через тридцять днів вона залишиться тією ж лінзою, але вже не з тими характеристиками, які вказав виробник.

недотримання правил зберігання і обробки лінз, правил гігієни. Ну тут начебто все гранично просто: мити руки перед маніпуляціями, міняти рідину в контейнері щодня і промивати лінзу до і після одягання. Виявляється не всі користувачі традиційних лінз (ті що носять більше півроку) знають про необхідність чищення таких лінз не менше одного разу на місяць пероксидними системами. До речі, це стосується і квартальних лінз.

пошкодження лінз, токсична дія дезінфікуючих та очищувальних розчинів. Можливо цей пункт більше стосується жіночої половини користувачів. Якщо у вас красиві довгі нігті цього не оцінять ваші лінзи. Для вас придумані допоміжні аксесуари, такі як пінцети. І так, з пінцета не потрібно знімати силіконові наконечники, вони там як раз для того щоб не пошкодити лінзу. Мало хто не прикриває очі, коли розпорошується лак для волосся, парфуми, але все ж не зайвим буде нагадати.

    В результаті отримуємо
►Ерозію рогівки (причиною може бути тривале порушення режиму носіння лінзи, з недотриманням інструкції та рекомендації) Ось ми і повернулися до наших баранів, вибачте за алегорію. Повірте, це не проявиться відразу, і не факт що проявиться, але той це випадок коли потрібно ризикувати?
►Алергічні реакції (розвивається на дію агентів очищувальних розчинів для МКЛ, відкладень на лінзах і т.д.) На сьогоднішній день величезний вибір багатофункціональних розчинів. Більш того, нові розчини випускаються з мінімальною кількістю консервантів, а то і повною їх відсутністю.
►Інфекційні ураження (виникають при порушенні правил особистої гігієни, догляду та стерилізації контактних лінз, порушення графіка носіння лінз). Не нехтуйте миттям рук і щоденної заміною розчину в контейнері, і ви зможете це уникнути.
    Розвиток важких ускладнень нерідко пов'язано з пізнім зверненням хворих до лікаря. Зверніть увагу, що макіяж слід наносити після одягання лінз, міняти туш для вій кожні три місяці, так як в косметиці, незважаючи на наявність дезінфікуючих засобів, можуть перебувати мікроорганізми.


    При виявленні симптомів дискомфорту, болю, сльозоточивості, змін кольору кон'юнктиви та інших суб'єктивних або об'єктивних ознак, характерних для ускладнень та зазначених при носінні контактних лінз, слід негайно звернутися до фахівця!

Пам'ятайте, ваше здоров'я найдорожче, що у вас є!

Related Products