Information
Search

Які лінзи найкращі для підлітка?

Згідно з дослідженнями, основними споживачами контактних лінз є молоді активні люди. Вікових обмежень для використання цього виду оптики, що коригує, немає. Лінзи можуть носити як зовсім маленькі діти, так і люди похилого віку. Питання, швидше за все, у зручності, безпеці установки та доцільності використання. Офтальмологи рекомендують користуватися контактною оптикою віком 11-15 років.

Головні переваги контактних лінз для підлітка

Контактні лінзи для підлітків мають набагато більше переваг, ніж очки. По-перше, діти у перехідному віці дуже гостро сприймають свою зовнішність і насамперед її недоліки. Будь-які, на думку підлітків, а тим більше з погляду оточуючих, недоліки негативно позначаються на їхньому психоемоційному стані. Окуляри викликають жарти, кепкування з боку ровесників, однокласників. Діти відмовляються їх носити, що зумовлює погіршення зору, зниження успішності, депресії.

Контактна корекція не привертає увагу. Лінзи не потрібно підбирати під конкретний образ, стиль одягу, колір волосся тощо. Вони підходять усім без винятку. Крім того, за допомогою кольорових лінз можна змінити колір очей або підкреслити свої переваги, надати виразності. КЛ залишають більше свободи руху. У них можна займатися спортом, паркуром, танцювати, виконувати акробатичні вправи, при цьому не ризикуючи розбити шибки та поранитися.

Також за допомогою лінз можна отримати кращу корекцію зору. КЛ складають з оком єдину оптичну систему, дозволяючи бачити світ чіткіше, яскравіше, без спотворень та аберацій. У лінзах поле зору ширше, оскільки на периферії видно так само добре, як у центрі, що неможливо забезпечити за допомогою окулярів.

Опитування підлітків та клінічні дослідження показали, що використання лінз як коригуюча оптика у даної вікової категорії:

  • служить відмінною профілактикою прогресування порушень рефракції;
  • значно уповільнює розвиток міопії;
  • покращує якість життя;
  • підвищує самооцінку.

І ще одна важлива перевага для всіх підлітків-користувачів контактних лінз – вироби не пітніють, не покриваються краплями дощу, снігом, що дозволяє зберігати гострий зір у будь-яких погодних умовах. Всі перелічені плюси справедливі лише в тому випадку, якщо КЛ підібрано правильно.

Як правильно вибирати лінзи для підлітка?

Будь-якому користувачеві оптики, що коригує, починати вибір слід з відвідування офтальмолога. Лікар перевірить зір, поставить діагноз, випише рецепт, у якому вкаже параметри та характеристики контактних лінз. Тільки після цього можна приступати до купівлі виробів, а також аксесуарів та засобів догляду за ними.

Сьогодні промисловість надає широкий вибір контактних лінз. Постійно ринку виходять удосконалені продукти з новими характеристиками і властивостями. Тільки фахівець зможе порекомендувати лінзи, які максимально відповідають індивідуальним потребам та особливостям підлітка.

Які лінзи найкраще підходять для підлітків?

Фахівці та науковці підкреслюють ефективність та безпеку одноденних контактних лінз для пацієнтів будь-якого віку. Такий самий вибір обґрунтований низкою досліджень, проведених і в групах підлітків віком від 13 до 18 років.

У підлітковому віці в організмі відбуваються інтенсивні ростові процеси та гормональна перебудова. Відзначаються зміни й у поведінці внаслідок впливу зовнішніх чинників на організм. За всієї економічності та популярності КЛ тривалого носіння вони можуть викликати утворення рубців на рогівці очей. Найбезпечнішими є лінзи щоденної заміни, оскільки вони:

  • не вимагають контролю графіка заміни, про що підлітки часто забувають;
  • не вимагають дотримання правил догляду та використання розчинів, що очищають, які можуть викликати алергічні реакції;
  • мають мінімальний, серед усіх інших видів КЛ, період адаптації.

Після завершення досліджень понад 80% підлітків, які брали участь в експерименті, продовжили носити контактні лінзи, віддавши перевагу одноденним.

Вибір також зумовлений гарною киснепроникністю силікон-гідрогелевого матеріалу, стабільністю слізної плівки, що забезпечило комфорт носіння протягом усього дня. Серед тих, хто перейшов на окуляри або лінзи продовженого носіння, залишилися підлітки, батьки яких вважали одноденні КЛ занадто дорогими.

Також хорошим вибором є біосумісні та градієнтні лінзи. Їх застосування максимально комфортне, попереджає розвиток синдрому сухого ока, сприяє швидкій адаптації. Інші види контактної оптики фахівці рекомендують підліткам за умови ретельного дотримання правил гігієни, догляду та термінів заміни.