Information
Search

Які лінзи для окулярів краще: пластикові чи скляні?

Скло спочатку використовувалося для виробництва лінз для окулярів. З появою полімерних лінз частина користувачів оцінила їх переваги. Але деякі «очкарики», як і раніше, вважають, що окуляри з мінерального матеріалу кращі, довговічніші, естетичніші, ніж з органічного. Які лінзи для окулярів, на думку фахівців, найкращі?

Як вибрати відповідні лінзи для окулярів?

Ще кілька десятиліть тому пластик програвав склу. Першочерговим завданням очкової оптики є виправлення аномалій рефракції. Полімерні матеріали першого покоління не могли повністю забезпечити ефект, що коригує. Вони не мали тієї прозорості, відсутності кольору, сили заломлення, як у скла. Крім того, на м'якому пластику швидко з'являлися пошкодження, подряпини, потертості.

Сьогодні скло обирають любителі класики або ті, кому мінеральні лінзи необхідні за медичними показаннями. При доборі медичних лінз слід дослухатися до рекомендацій лікаря, оскільки він може обґрунтовано рекомендувати скляні чи пластикові лінзи, враховуючи індивідуальні особливості органу зору пацієнта.

Переваги та недоліки скляних лінз

Скляні лінзи утримують свої позиції завдяки цілій низці переваг :

 • високої стійкості до стирання (абразивостійкість), змін властивостей під дією низьких або високих температур, випромінювання;
 • підвищеної твердості;
 • низькі показники неоднорідності та світлорозсіювання;
 • відсутності ризику вицвітання пігменту при фарбуванні товщі скла;
 • високого ступеня адгезії до більшості спеціальних покриттів, що особливо просвітлює;
 • незначним абераціям;
 • здатність захищати орган зору від радіації, рентгенівського, лазерного випромінювання, що зумовлює його застосування при виробництві захисних окулярів, у тому числі спеціальних сонцезахисних.

Зі скла виготовляють захисні окуляри для виробництв, де робоча атмосфера характеризується високою запиленістю, наявністю агресивних аерозолів, підвищеною температурою, ризиком вильоту твердих частинок. У таких умовах лінзи з полімерів швидко виходять із стоячи.

Високі та стабільні оптичні властивості скляних лінз зумовили їх застосування у корекції деяких видів офтальмологічних порушень, наприклад, аметропії.

Але мінеральні вироби мають також безліч недоліків:

 1. Велика вага, особливо при високих показниках діоптрій.
 2. Ризик травмування – при ударі скло б'ється з утворенням дрібних та гострих уламків, тому не рекомендується використовувати у дитячих, спортивних окулярах та для людей, які ведуть активний спосіб життя.
 3. Складніше обробляються, тому їх дизайн скромніший, не рекомендується застосовувати у безободкових або напівободкових оправах. Сучасні технології дозволяють виготовити із скла безпечні тонкі, довговічні, красиві лінзи. Деякі закордонні бренди застосовують їх у своїх моделях. Наприклад, відомі окуляри від:
  • Ray-Вan;
  • Alexander McQueen;
  • Balenciaga;
  • Brioni;
  • Burberry;
  • Dior та ін.

Але сучасні технології та матеріали зробили лінзи з органіки не лише конкурентоспроможними. Вони сьогодні становлять основну частину ринку.

Переваги та недоліки пластикових лінз

Органічні лінзи постійно вдосконалюються. Найпопулярнішим полімером для виробництва медичних виробів є СR-39 з абсолютно невимовною хімічною назвою. Він має не тільки високий показник заломлення (1,501), але і має велику кількість Аббе (58), що робить полімер порівнянним з очковим склом. При цьому вироби із СR-39 на 40% легші за скляні.

Висока травмобезпека є ще однією перевагою пластикового скла. Лінзи з трайвекс і трибрид не тільки не поступаються склу за стійкістю до подряпин, твердості та міцності. Вони дорівнюють йому в оптичних властивостях.

Крім того, органічні лінзи:

 • легко обробляються, що дозволяє надавати виробам будь-яку форму та використовувати у будь-якому типі оправи;
 • простіше забарвлюються, дозволяючи досягти не тільки широкого спектру, а й різних комбінацій, градієнта;
 • поєднуються з різними видами покриттів;
 • повністю блокують патогенні спектри сонячного світла.

Окрім вищезазначеного, використання матеріалів з високим показником заломлення дає можливість виготовляти надтонкі, дуже легкі лінзи. Однак пластикові вироби поки що мають деякі недоліки:

 • пряма залежність показника заломлення від температури – вона знижується приблизно (1,0–2,0)*10–4 у разі підвищення навколишньої температури на 1°;
 • мала міцність і стійкість до абразів.

Недоліки успішно нівелюються за допомогою спеціальних покриттів, що просвітлюють і зміцнюють. Тому серед молодих та активних людей пластикові лінзи популярніші за скляні.

Де купити?

В інтернет-магазині ГлазОк широкий вибір очкових лінз із пластику та скло. У каталозі є кольорові, фотохромні, поляризаційні моделі від найвідоміших світових брендів. Вибір допоможуть зробити досвідчені консультанти сайту.

Вартість будь-якого товару з каталогу приємно здивує замовника, оскільки ціна нижча, ніж в інших аптеках та салонах оптики. Замовити будь-яку модель можна лише в один клік із будь-якого куточка України. Швидку доставку покупки гарантує Нова пошта.