Information
Search

Як вибрати оправу для окулярів?

Для корекції зору окуляри мають визначальне значення і в більшості випадків їх носять постійно. Тому до правильного підбору оправи для таких окулярів необхідно підійти з повною відповідальністю і знаннями параметрів вибору. Неправильно підібрана оправа може спотворити естетичне сприйняття особи і привести до дискомфорту, головного болю, перенапруження і втоми очей, погіршення зору.

Як правильно підібрати розмір оправи

Перед тим як вибрати оправу, необхідно знати, на які параметри слід звернути увагу. Кожна оправа складається з:

 • рамки або світлових прорізів, які фіксують лінзи;
 • заушников, що утримують конструкцію на певній відстані від очей;
 • містка, що з'єднує рамки.

Кожен елемент має свої розміри, які в оправі вказані на внутрішній поверхні заушника (в мм).

Більшість моделей не виходять за абрис особи, тому при виборі оправи враховують відстань між заушнікамі. Довжину заушника розраховують так, щоб відстань між задньою частиною лінзи окулярів і передньою частиною очного яблука становило 12 мм, виняток становлять окуляри-половинки.

Довжина і вид містка також має значення. Основний тягар очок доводиться на перенісся і повинна розподілятися рівномірно. На переніссі виріб фіксується за допомогою упорів.

носоупори можуть бути:

 1. Регульованими - надійно фіксують окуляри на переніссі. Вони підійдуть усім, навіть якщо перенісся широка або слабо виражена. Між носом і фіксаторами не повинно бути зазору.
 2. литими - НЕ здавлюють перенісся і між ними і носом може бути деяку відстань.

Правильно підібрана оправа не повинна зісковзувати при різких рухах голови, здавлювати перенісся і «упиватися» в віскі.

Важливість розміру при підборі оправи для коригуючих окулярів

При неправильному підборі оправи пацієнт відчуває дискомфорт:

 • запаморочення;
 • головний біль;
 • різь в очах;
 • відчуття тяжкості в переніссі і біль в лобовій частині голови;
 • тиск в скроневої області і біль над вушної раковиною.

Зображення навіть при правильно визначеної оптичної силі лінз стає нечітким, відзначаються зорові аберації на кордоні поля зору, що вимагає від користувача напруги очей і призводить до швидкого їх стомлення. Неправильно підібрана оправа у дітей до 8 років може привести до розвитку амбліопії або «ледачого ока». Тривале носіння неправильного оправи може негативно позначитися на гостроті сприйняття і ще сильніше погіршити зір.

Як вибрати форму оправи по обличчю?

Оправа, крім функціональних завдань, вирішує ще й естетичні. Вона повинна підходити до форми і типу обличчя, прикрашаючи його і підкреслюючи кращі риси, або врівноважувати антропометричні відхилення. У людини виділяють кілька типів овалу обличчя:

 • овальне;
 • кругле;
 • трикутне або сердцевидное;
 • прямокутне або квадратне;
 • трапециевидное.

Форма особи і задає напрямок пошуку певної форми оправи. Так, наприклад, для овального особи, у якого найширша частина знаходиться в області вилиць, підійдуть практично будь-які види оправ - від класики до авангарду.

Кругле обличчя з м'якими лініями овалу вимагає оправи з горизонтальною або майже горизонтальній верхньою частиною, квадратною формою рамок, що візуально врівноважує абрис особи. Рекомендується виразна, можливо масивна оправа контрастних кольорів.

Трикутна особа має широкий лоб і високі вилиці при вузькому підборідді. Для врівноваження вузької нижньої частини обличчя потрібні оправи з:

 • круглими або овальними рамками;
 • низько розташованими заушнікамі;
 • акцентом на нижній частині рамки.

Такій особі можуть підійти безободковие або полуободковие оправи.

Квадратна особа має широкий лоб і відповідну ширину кутів нижньої щелепи. Закруглені рамки і тонка, легка оправа візуально пом'якшить незграбність ліній особи. Завушники повинні кріпитися до верхньої або середньої частини рамки.

У трапецієподібного особи лоб здається вузьким на противагу масивної широкої нижньої частини. Людям з таким типом рекомендуються оправи форми «котяче око» і інші види, що виходять за рамки особи у верхній частині і візуально розширюють її. Завушники також повинні бути широкими, щоб нівелювати різкий перехід верхньої і нижньої частини.

Для азіатського типу особи підібрати оправу складніше через антропометричних особливостей будови скул і перенісся. Для людей з таким типом особи деякі компанії створюють спеціальні лінії оправ для коригуючих окулярів.

Як правильно підібрати колір оправи?

Перед тим як вирішити яку вибрати оправу за кольором, дизайнери рекомендують визначити цветотип зовнішності. Виділяють 2 теплих типу - весна і осінь, а також 2 холодних - літо і зима.

Для весняного типу характерна прозора ніжна шкіра з легким «медовим» відтінком, розсипом веснянок і м'якими рисами обличчя. Волосся від рудих до світлого шатена. Тому колір оправи теж може бути в цій колірній гамі - золотистий, бежевий, блакитний, червоний, коричневий.

Осінній теплий тип характеризується прозорою шкірою і кольором волосся від яскраво-рудого до чорного. Підійдуть оправи теплих відтінків бежевого, золотистого, зеленого, коричневого кольору.

У людей літнього типу приглушені, немов оповиті серпанком кольору шкіри і волосся, світлі очі. Їм підійдуть оправи пастельних тонів, а при світло-оливковій кольорі шкіри - сірі, фіолетові, індиго, лілові кольору.

Зимовий цветотип вимагає контрастною оправи темних кольорів, аж до чорного.

Рекомендації відносні. Люди можуть «ламати» стереотипи і епатувати формою, кольором оправ. Головне, щоб пацієнтові було в ній зручно.