Information
Search

Як доглядати за окулярами?

Правильний догляд за очками продовжує термін їх служби і береже зір. Дотримання гігієни корригирующей або сонцезахисної оптики важливо не тільки для очей, а й для шкіри обличчя, периорбитальной області. Чим частіше користуються окулярами, тим ретельніше необхідно їх очищати.

Загальні правила догляду

Незалежно від матеріалу, з якого виконані лінзи окулярів і їх оправа, потрібно дотримуватися правил зберігання і експлуатації аксесуара :

  1. При транспортуванні і зберіганні застосовувати спеціальний футляр з жорстким каркасом і м'якою вистилки внутрішньої частини.
  2. Дотримуватися температурний режим - висока (> + 70 ° С) і екстремально низька температура викликають пошкодження захисного мультиплексного покриття лінз, особливо, якщо вони виконані з оптичного полімеру.
  3. Не використовувати для очищення агресивні хімічні рідини, що містять відбілювач, розчинник, жирові компоненти. При користуванні лаком, фарбою для волосся та іншими засобами стайлінгу в аерозолі необхідно знімати окуляри і уникати попадання засобу в очі.
  4. Протирати скельця окулярів слід спеціальними серветками з нетканих м'яких матеріалів - мікрофібри, тонкого фетру. Навіть найтонший носовичок, м'який махровий рушник, а тим більше краєчок одягу здатні залишити на лінзах мікроподряпини і розлучення.
  5. Знімати окуляри потрібно, притримуючи їх за обидві дужки, щоб не викликати перекосу оправи, особливо тонкої, і розхитування кріплень через нерівномірне навантаження.
  6. Класти окуляри лінзами вниз на тверду поверхню не можна. Так скла швидше покриються подряпинами.
  7. Не рекомендується використовувати окуляри як обруча для волосся і носити їх на тулье бейсболки, літньої капелюхи і т.д. Постійне «розтягування» заушников призведе до нестабільності положення очок на обличчі, ризику зісковзування і поломки.
  8. Потертості і відколи на лінзах не можна усувати самостійно. Абразивні засоби приведуть до втрати прозорості лінз і спотворення рефракції.
  9. Якщо при роботі доводиться часто нахилятися, робити різкі рухи, то варто убезпечити аксесуар від падіння - використовувати ланцюжок або спеціальний ремінець для фіксації.

Крім правил експлуатації, користувач повинен знати, як доглядати за окулярами.

Очищення лінз і оправи окулярів

При сильному забрудненні лінзи можна помити. Правильно буде доглядати за склом за допомогою спеціальних засобів - спреїв для очищення лінз від дрібного пилу, жирних відбитків, білкових відкладень. Такий спрей містить спирт і видаляє найстійкіші відкладення без розводів. Купувати спеціалізовані засоби потрібно в магазинах оптики, щоб бути впевненим в якості і безпеки очищення.

Але якщо під рукою немає спрею, то можна використовувати засіб для миття посуду або мило. Але тоді потрібно ретельно змити піну і насухо витерти скла серветкою для окулярів. Засохла піна залишить важко видаляються плями. Миють окуляри теплою водою, так як окріп може зіпсувати покриття і пластикову оправу. Для очищення кріплень використовують ватяну паличку. Серветки вбирає піт, жир, пил, тому її також потрібно регулярно прати в теплій мильній воді.

Чистити необхідно і футляр, в якому зберігаються окуляри. Брудна і курна внутрішність футляра, крихти та інші тверді частинки будуть дряпати і забруднювати вже очищені окуляри. В дорозі, на роботі зручно користуватися вологими серветками для очищення екрану монітора або спеціальними серветками для оптики. Вони займають мало місця, немає ризику пролити рідину, волога швидко випаровується, не залишаючи плям і розлучень. Серветка виконана з м'якого нетканого матеріалу. При її використанні на поверхні не залишається волокон і мікроподряпин.