Information
Search

Як прибрати подряпини на окулярах?

В результаті активної носки і неправильного догляду за лінзами окулярів на них утворюються потертості і подряпини. Незалежно від того, з-якого матеріалу виготовлені лінзи - оптичного полімеру або скла, подальша експлуатація очок заборонена офтальмологами.

Наслідки носіння пошкодженої оптики

Якщо подряпалися окуляри, то знижується прозорість лінз, порушується індекс рефракції, що викликає у власника:

 • швидку стомлюваність очей - астенопію;
 • головний біль;
 • дискомфорт в очах - печіння і біль;
 • сльозоточивість;
 • підвищену чутливість до світла;
 • почервоніння очей;
 • зниження гостроти зору.

Підвищена напруга очей, що викликається дрібними пошкодженнями поверхні лінз, провокує больові відчуття не тільки в зоровому аналізаторі, в патологічний процес втягуються мімічні і жувальні м'язи.

Користувач може відчувати біль навіть в шиї і поясі верхніх кінцівок, так як йому доводиться напружувати м'язи, розглядаючи предмети крізь подряпані лінзи. Тому ті, хто постійно носить окуляри для корекції зору, часто цікавляться, як прибрати подряпини з улюбленої пари. Не секрет, що якісна оптика коштує не дешево, потрібен час для виготовлення окулярів, та й до нових потрібно адаптуватися.

Способи усунення дефектів

В інтернеті пропонують безліч способів, як почистити та відполірувати лінзи в домашніх умовах. Пропонують користуватися навіть зубною пастою або пастою для полірування. Жоден із методів не допоможе. Подряпини на лінзі означає поглиблення, поки ви не зменшите лінзу до рівня подряпини, вона буде видно. А якщо зменшите, то зміните якість зображення і ваша лінза почне спотворювати. Правильніше замінитиме лінзу.

Іноді досить правильно і ретельно очистити лінзи за допомогою спеціальних засобів для догляду за склом або золотими виробами. Але якщо подряпина глибока і знаходиться в оптичній зоні, то не варто експериментувати. Абразивні засоби, поліролі, шлифмашинки тільки ще більше:

 • зіпсують поверхню лінзи;
 • порушує прозорість;
 • змінять рефракцію;
 • послаблять міцність матеріалу.

Особливо легко зіпсувати лінзи з поляризацією, тонуванням, із спеціальними шарами покриття. Застосування домашніх «Лайфхаків», швидше за все, призведе до помутніння лінзи. Щоб заощадити час, нерви і зберегти здоров'я очей, слід довірити усунення дефектів фахівцям.

Якщо окуляри сонцезахисні або іміджеві - без діоптрій, то усунути невеликі подряпини можуть на фабриці, що виробляє оптику. Однак в Україні немає такого виробництва. У майстернях при спеціалізованих магазинах можуть «заполірувати» край лінзи, але якщо є сильні пошкодження, то відповідальний майстер не візьметься усувати їх. Обробка на верстаті тільки посилить візуальні дефекти. Тому лінзи з глибокими подряпинами, відколами, тріщинами доведеться замінити новими. І економити на здоров'я очей не потрібно.

Подряпини оправи

Пошкодження можуть з'явитися і на оправі. Її також краще не намагатися реставрувати самостійно, так як легко пошкодити напилення або забарвлення, послабити цілісність вироби. Для жителів Києва і області фахівці оптики GlazOK швидко і якісно приведуть оправу в ідеальний стан. У їх розпорядженні апарати для ультразвукової чистки та полірування оправ, виконаних з будь-якого виду сучасних матеріалів - пластику, металу, рогу, силікону.

Для іногородніх досить зайти на сайт і залишити повідомлення в спеціальному віконці. Протягом декількох хвилин диспетчер зв'яжеться з замовником і прийме заявку. Крім якісної і швидкої роботи для споживача приємним бонусом виявиться знижка, яку інтернет-магазин GlazOK робить своїм покупцям. Бути постійним клієнтом магазину вигідно - знижка збільшується, що призводить до суттєвої економії коштів.