Information
Search

Як звикнути до окулярів?

Нові окуляри - це завжди проблема в плані звикання до них. Але якщо при переході на оптику з більшою / меншою силою рефракції потрібно всього кілька днів для повної адаптації, то деякі види очок вимагають більше часу і зусиль, щоб звикнути до нових лінз.

Час адаптації

Важливу роль в процесі звикання грають індивідуальні адаптаційні можливості зорового аналізатора і центральної нервової системи. При високій адаптаційної здатності на весь процес буде потрібно від декількох годин до 1-2 днів. Нормою вважається, якщо максимальний термін звикання до нових окулярів не перевищує 2-3 тижнів. Як звикнути до окулярів швидше і з мінімумом дискомфорту, радять досвідчені офтальмологи. При звикання до перших окулярів необхідно:

 1. При розгляданні об'єктів поза периферії слід повертати голову - в лінзах бічний зір ускладнюється через відсутність лінзи і перешкод, що викликаються оправою окулярів. Спроба розглянути предмети збоку, просто зміщуючи очне яблуко, може викликати запаморочення і спотворення зображення.
 2. Використовувати тільки індивідуально підібрані лінзи. Правильний підбір рецептурної корригирующей оптики позбавить від дискомфорту і скоротить час адаптації.

Куплені «з лотка» очки не тільки викличуть неприємні відчуття, але і можуть погіршити зір.

Найпроблемніші окуляри

Найскладніший процес адаптації вважається при звикання до перших астигматичних окулярів, особливо якщо підбір відбувається в зрілому віці. При зміні «усталеного» зорового стереотипу пацієнт зазнає труднощів з адаптацією до нього. Так само, якщо окуляри не перші, і рецепт повторився, але в нових окулярах окуляр більше пацієнт може відчувати дискомфорт. Це пов'язано з більш великими заломленнями.

Не менше проблем викликають окуляри для корекції вікової пресбиопии - біфокальні та прогресивні. Найчастіше це обумовлено складною конструкцією лінз і необхідністю зміни акомодації ока при переході з однієї зорової зони в іншу. Щоб знизити дискомфорт, потрібно поступово звикати до нових очками, плавно збільшуючи час їх носіння.

Причини складності звикання до нових очками

Труднощі при адаптації до нових очками можуть бути викликані:

 • великою різницею в оптичній силі лівої і правої лінз;
 • перехід зі сферичних лінз на асферичні та навпаки;
 • в окулярах для корекції астигматизму наявністю просторових аберацій;
 • в біфокальних окулярах - відсутністю середньої зорової зони;
 • в прогресивних (Варіфокальний) - наявністю «коридору прогресії» і аберацією в периферичних областях.

Якщо проблеми не дозволяють звикнути до нової оптики, то слід звернутися до фахівця, який підбере дизайн лінз відповідно до характеру зору і дасть пацієнтові рекомендації, як швидко і ефективно звикнути до нових очками.

Лікар повинен враховувати наявність системних і офтальмологічних патологій, що ускладнюють адаптацію. Так, наприклад, найскладніше звикають до корекційної оптиці пацієнти з:

 • на цукровий діабет;
 • енцефалопатією;
 • на гіпертонічну хворобу;
 • ВСД;
 • після інсульту або черепно-мозкової травми.

Протягом дня у них змінюється гострота зору, що викликає двоїння об'єктів, запаморочення, головний біль. Це пов'язано не з проблемами оптики, а з основною патологією.