Information
Search

Як правильно замовити окуляри?

Сьогодні в магазинах оптики чи на сайті інтернет-аптек можна придбати готові окуляри або замовити оптику з індивідуальними параметрами. Це дозволяє підібрати не тільки необхідні вам лінзи, а й вибрати вид покриття, колір, дизайн оправи. Як правильно підібрати окуляри, порекомендують консультанти у салоні, офтальмологи.

Правила підбору правильних очок для гарного зору

Особливо важливим є правильний підбір очок для виправлення аномалій рефракції: міопії, гіперметропії, пресбіопії, астигматизму. Лінзи, що відповідають індивідуальним параметрам ока, допомагають:

  • нормалізувати гостроту зору;
  • зробити зображення чітким, контрастним;
  • уникнути зорових аберацій;
  • захистити очі від негативних випромінювань під час використання додаткових покриттів;
  • попередити прогресування відхилень та уникнути ускладнень.

Замовлення окулярів необхідно починати з походу до офтальмолога, проведення обстеження та отримання рецепту. Тільки ¼ частини користувачів підходять готові окуляри із усередненими характеристиками. Більшості потрібне виготовлення рецептурних лінз.

Як правильно замовити окуляри?

Спрощує замовлення очок наступний алгоритм:

  • відвідати офтальмолога та отримати рецепт;
  • відвідати оптику та вибрати оправу для окулярів;
  • вибрати готові або замовити рецептурні лінзи відповідно до рецепту;
  • встановити лінзи в оправу.

Але навіть такий простий алгоритм має свої нюанси. Якщо лінзи з великими показниками оптичної сили – діоптріями, вони спотворюють розмір очей. Усунути цей недолік допомагають лінзи із сучасних матеріалів. Вони дозволяють виготовити тонкі лінзи з високим (≥1,74) індексом заломлення.

Такі лінзи зроблять постійне носіння окулярів комфортним – позбавлять тиску на перенісся, сповзання виробу та неестетичних слідів від носоупорів. Оптометрист визначає індекс заломлення та вносить його до рецепту.

Щоб врахувати всі нюанси при виборі очкових лінз, рекомендується замовляти рецептурне скло. На заводі комп'ютер не тільки запрограмує обробку заготовки у суворій відповідності до рецепту, але й безпомилково вибере болванку, яка дозволить зробити лінзу будь-якого бажаного розміру, товщини та форми.

Також слідує порадитися з фахівцем щодо розміру лінзи. Він не лише забезпечить гарне поле зору, а й дозволить візуально зробити лінзу тоншою. Але при цьому важливо врахувати розмір особи. Оправа має сильно виступати за його край. Тільки у разі дизайнерських окулярів можливі винятки.

Такі параметри, як міжзоряна відстань, відстань від вершини рогівки до лінзи, розмір скла допоможуть вибрати оптимальну оправу для конкретного виду лінз. Форму, колір підбирають з урахуванням форми обличчя та кольоротипом.

Важливою складовою є матеріал оправи. Він впливає на її вагу, довговічність, комфорт, естетичність. Деякі матеріали можуть спричинити алергічну реакцію. У салоні оптики консультант допоможе підібрати оправу за побажаннями клієнта та рецептом лікаря.

Так, наприклад, варто пам'ятати, що у лінз із плюсовими діоптріями більш тонкий край, і безободкові, напівободкові оправи не можуть гарантувати надійну фіксацію лінзи. Оправа з великим світловим прорізом не підходить для лінз з великими діоптріями – вони здаватимуться ще товстішими.

Після підбору лінз та оправи в салоні майстер «збирає» окуляри та проводить тестування. Пацієнт оцінює зручність, комфорт, зовнішній вигляд. Правильно підібрані окуляри не повинні викликати дискомфорту.

Де купити?

Не всі мешканці України мають можливість відвідати салон оптики. Замовити оправу, що сподобалася, вибрати оптимальні лінзи високої якості можна в інтернет-магазині ГлазОк. Досвідчені консультанти в онлайн-режимі допоможуть визначитися із вибором, порадять найкращі моделі. За наявності рецепту лікаря такий підбір нічим не відрізнятиметься від салонного.

Перевагою покупки в інтернет-магазині ГлазОк є те, що всі товари в каталозі коштують значно дешевше, ніж в офлайн-продажі. Також на сайті регулярно проводяться акції, діють знижки, бонуси, що дозволить ще вигідніше придбати очки від світових брендів, а також аксесуари для догляду та зберігання оптики.