Information
Search

Як користуватися контактними лінзами

    Перед тим, як одягнути лінзи, потрібно дотримуватись певних гігієнічних умов:

  • зібрати волосся, щоб вони не потрапляли в очі;
  • змити косметику, так як потрапивши на лінзу, косметичні засоби можуть абсорбуватися лінзою і як наслідок - травмувати рогівку;
  • коротко обрізати нігті (або використовувати пінцет для контактних лінз);
  • дбайливо вимити руки з милом, промити їх проточною водою.


    Перед одяганням лінзу слід перевірити – вона повинна бути чиста, прозора, без надривів. Іноді лінза вивертається назовні. Перевірка здійснюється шляхом зіставлення країв лінзи: якщо краї злегка 

звернені всередину – лінза у вірному положенні, якщо краї відхилені назовні – лінза вивернута.
    При надіванні МКЛ лінза кладеться вігнутою поверхнею доверху на вказівний палець правої руки, вказівним пальцем лівої руки (при одяганні на праве око) відтягується нижня повіка, погляд доверху, і лінза прикладається до рогівки. Далі повільно відпускаєте нижню повіку і моргаєте – лінза сама центрується на рогівці. Для кращого центрування лінзи можна злегка помасувати очне яблуко через верхню повіку. Аналогічно одягають лінзу на ліве око, але правою рукою відтягуємо нижню повіку, а одягають лінзу лівою рукою.
    Після цього рекомендується на 1-2 хв прикрити очі, за цей час під лінзою сформується слізна плівка і зникнуть неприємні відчуття.
    Для зняття МКЛ потрібно відтягнути нижню повіку, а другою рукою щипком взяти лінзу на оці і зняти її.
    Попередження! Закапування капель і використання мазей при наявній лінзі в оці протипоказано. Користуватись аерозолями (наприклад, лаками для волосся, дезодорантами) слід до одягання МКЛ. Косметичними засобами можна користуватись після одягання лінз, з обережністю. Особливу увагу слід звернути на догляд за МКЛ: необхідно строго слідувати інструкціям по використанню розчинів для очистки і зберігання МКЛ. У випадку появи алергічних реакцій рекомендовано перейти до використання розчину з другими компонентами. МКЛ підлягають періодичній обробці за допомогою ферментних очисників не рідше 1 разу в тиждень.
При недотриманні даних правил користування, режиму, догляду та зберігання контактних лінз можливі ускладнення різного характеру.

Related Products