Information
Search

Як вибрати кольорові лінзи?

Перші кольорові контактні лінзи були зроблені в 30-х роках минулого століття для зйомок фільмів у Голлівуді. І лише у 80-х їх змогли купити прості люди. Сьогодні відтінкові та кольорові лінзи є в каталозі практично всіх виробників контактної оптики. Широкий асортимент потребує вивчення та аналізу ринку.

Різновиди кольорових лінз за призначенням

Всі види кольорових контактних лінз можна розділити на:

 • коригувальні, або КЛ з діоптріями, які дозволяють вирішити відразу два завдання – нормалізувати гостроту зору і зробити очі яскравішими, виразнішими, сховати недоліки райдужної оболонки або надати їй зовсім іншого кольору;
 • декоративні або КЛ без діоптрій – вони не виправляють зір, але мають ще більший попит і популярність.

За насиченістю та щільністю пігментного шару, мети, дизайну кольорові КЛ також класифікують на такі типи:

 1. Відтінки – їх прозорий колір не перекриває природний, а доповнює його, відтіняє, робить яскравішими і виразнішими.
 2. Кольорові – можуть повністю змінити власний колір райдужної оболонки, незалежно яким він був спочатку – темним або світлим.
 3. Карнавальні – пофарбовані в кольори, невластиві людському, а на поверхню нанесені неймовірні малюнки, що дозволяють створити креативний, незвичайний образ. Деякі світяться у променях ультрафіолету, в інших незвичайна форма зіниці.

Величезна різноманітність лінз дозволяє виявити креативність, смак, змінити образ або підкреслити природну красу.

Додатково декоративні карнавальні КЛ поділяються на:

 • склеральні, що повністю покривають око;
 • мінісклери, що закривають область рогівки і трохи виступають за її межі (діаметр 17-18 мм), візуально збільшують очі;
 • напівсклеральні – покривають тільки рогівку середнього діаметра (15 мм);
 • лялькові – збільшують очі і роблять погляд «ляльковим»;
 • «котячі очі» – з вертикальною вузькою зіницею та ін.

Серед любителів кольорових контактних лінз вітчизняні та зарубіжні актори, співаки, інші знаменитості. Вони носять КЛ не лише на сцені та екрані, а й у повсякденному житті.

Коррегуючі лінзи, так само, як і звичайні, діляться за:

 • термін носіння;
 • режиму заміни;
 • оптичній силі і т.д.

Такі вироби підбирають відповідно до рецепту та рекомендацій офтальмолога. Хоча будь-які кольорові лінзи повинні бути схвалені лікарем, а пацієнту надано рекомендації щодо їх носіння, догляду, зберігання.

Правила підбору кольорових лінз для карих, зелених та блакитних очей

Підбір кольорових КЛ слід ґрунтувати на природному кольорі очей. Важливо врахувати колірну сумісність, особливо щодо відтінків. Так, наприклад, до блакитних очей підійде природний, але більш насичений відтінок – бірюзовий, аквамариновий, синій. Зелений і коричневий колір надасть блакитнооким неординарності, яскравості, привабливості. Жовтий чи золотий – виділить із натовпу, приверне загальну увагу.

Зелені очі трапляються досить рідко. Їх можна наголосити на наступних відтінках:

 • смарагдовим;
 • болотним;
 • нефритовим;
 • м'ятним.

Підійдуть і більш провокаційні кольори – фіолетовий, синій, коричневий, сірий. Коричневий колір райдужки можна змінити лише за допомогою лінз із щільним кольоровим пігментом. Відтінки тут не підійдуть.

Чи шкодять кольорові лінзи?

Перші кольорові лінзи були шкідливими через контакт барвистого пігменту з живою тканиною. Сьогодні технологія виробництва зробила їх цілком безпечними. Пігмент «вбудовується» між шарами полімеру і безпосередньо з тканинами ока не контактує, що запобігає можливим негативним ефектам при носінні кольорових лінз.

Також відомі бренди випускають якісні продукти, використовуючи неіонний гідрогелевий полімер Phemfilcon A. Він має високу киснепроникність і значний вміст води (55%). Такі лінзи можна носити протягом усього дня, не відчуваючи при цьому неприємних відчуттів.

У якісні вироби додають різні захисту, наприклад, від ультрафіолетового випромінювання. Такі КЛ працюють як сонячні окуляри і навіть з великим ефектом, оскільки заплющують око навіть від бічних та відбитих променів.

Змінилася й технологія виробництва лінз. Часто в КЛ високого класу застосовують Light Stream – технологію дизайну, за якої краї виробу мають мінімальну товщину. Завдяки цьому воно надійно утримується на місці і не чинить тиску на тканині ока.

Небезпека очам приносять неякісні лінзи. Вони застосовується дешевий матеріал, барвник. Карнавальні КЛ із щільним шаром пігменту не рекомендується носити більше 4-5 годин. Але час також залежить від якості виробу.

Перед покупкою кольорових лінз рекомендується проконсультуватися з лікарем. Деякі з видів можна використовувати протягом місяця, відповідно вони вимагають спеціального догляду. Кольорові КЛ не можна переношувати, засипати в них, не варто носити щодня. Фахівець визначить, чи немає протипоказань до такого виду оптики, та розповість про догляд за ними.