Information
Search

Як вдягнути та зняти лінзи з довгими нігтями?

Вдягання та зняття контактних лінз (КЛ) у людей, які потребують корекції зору,є щоденним обрядом. Цей процес, сам по собі досить складний, стає більш скрутним для любительок довгих нігтиків. Розглянемо, як у такому випадку можна одягнути та зняти оптичну продукцію без зайвих проблем.

Як правильно надягати КЛ, якщо у вас довгі нігті?

Якщо ви віддаєте перевагу довгому манікюру, завжди існує ймовірність того, що під час надягання сам виріб або рогова оболонка ока пошкодиться. Щоб надіти лінзу, її спочатку потрібно підхопити пінцетом і помістити на подушечку вказівного пальця.

Потім необхідно відтягнути нижню повіку і підняти очі догори. За допомогою кінчиків пальців або бічної поверхні нігтьової фаланги лінза поміщається на рогівку, після чого повіку слід опустити і трохи поморгати. Це допоможе переконатися у хорошій фіксації КЛ на очному яблуку.

Підготовка до зняття КЛ: основні правила

Дотримання гігієнічних вимог запобігає проникненню хвороботворних мікроорганізмів у слізні канали та розвиток очних інфекцій. Ось чому перед зняттям лінз слід дотримуватись наступних правил:

  1. Проводіть процедуру в досить освітленому приміщенні, в ньому має бути дзеркало.
  2. Підготуйте спеціальний розчин для зберігання контактних лінз, якими ви користуєтеся. Такі розчини необхідні для очищення виробу від пилових частинок, білкових та жирових відкладень, різних патогенів. Крім того, їх застосування дозволяє зберегти властивості КЛ, продовжити термін їх експлуатації.
  3. Підготуйте контейнер для зберігання оптики. Будьте уважні: надзвичайно важливо розділяти відсіки для правої та лівої лінз — при запаленні, спровокованому бактеріями чи вірусами, це допоможе унеможливити інфікування здорового ока.
  4. Поверхня столу, де розташований контейнер з розчином, пінцет або інші пристосування для зняття КЛ, має бути чистою та гладкою.
  5. Руки промийте проточною водою з милом і висушіть. Оскільки під нігтями завжди присутня безліч мікробів, їх потрібно позбутися за допомогою мильного розчину.
  6. Згідно з рекомендаціями офтальмологів, перед зняттям контактної оптики видаліть макіяж. Накладні вії, залишки туші та тіней можуть пошкодити лінзи та травмувати рогову оболонку. Те саме стосується процесу надягання КЛ: наносите косметику тільки після встановлення виробів.

Якщо спеціальної рідини, щоб зберігати лінзи, ні, допускається тимчасова заміна її дистильованою водою з розчиненою в ній морською сіллю або фізіологічним розчином.

Особливості зняття лінз

Щоб зняти м'які контактні лінзи, не пошкодивши їх, можна застосувати кілька способів:

  1. Метод щипка. КЛ береться подушечками двох пальців і тягнеться він, при цьому вона ніби згинається біля центру. Власницям нарощених нігтик доведеться пускати в хід або бічні частини нігтьових фаланг, або кінчики нігтів. Крім того, стягнути лінзу з рогівки можна, акуратно підчепивши її край нігтем. Важливо не зігнути її сильно, щоб протилежні краї не перетискалися та не стикалися.
  2. Метод прокручування. При цьому повністю виключається дотик нігтя з очним яблуком, тому ризик травмування ока значно нижчий. Щоб зняти КЛ, насамперед необхідно подивитися вгору, відтягнувши верхню повіку. Потім слід потягнути пальцем за нижній край лінзи до того моменту, поки та не перевернеться, торкнувшись нижньої повіки. Таким чином, її можна підчепити за край кінчиком нігтя, що виступає назовні, і акуратно витягнути.
  3. Зняття лінзи за допомогою присоски. Скористатися таким підручним засобом можна, коли жінка боїться пошкодити КЛ, оскільки при використанні двох описаних вище методів залишається ймовірність її подряпування і навіть розриву. Перед процедурою необхідно закапати очі краплями-замінниками сльози. Потім потрібно розсунути повіки двома пальцями, а потім підвести до лінзи кінець груші, що присмоктується. В результаті відтоку повітря виріб зафіксується на присосці, після чого, щоб зняти його, достатньо потягнути грушу від себе. Цей метод також ефективний, якщо користувач оптичної продукції упустить лінзу і не зможе її підняти без ризику пошкодження.