Information
Search

Як часто потрібно міняти контейнер для лінз?

Контактні лінзи – це м'які, еластичні вироби, що вимагають спеціальних умов зберігання, щоб уникнути втрати механічних та фізичних властивостей – прозорості, оптичної сили, дизайну, радіусу тощо. Найправильніше зберігати КЛ у спеціальних контейнерах.

Незалежно від зовнішнього вигляду, контейнер має 2 відсіки з маркуванням для правої та лівої лінзи. Його роблять із міцного полімерного матеріалу, стійкого до пошкоджень. У нього поміщають КЛ і заливають спеціальним розчином для очищення та зберігання. Контейнер для лінз також вимагає догляду, щоб утримувати вироби в чистоті та уникнути інфікування очей або псування виробів .

Як правильно доглядати контейнер для лінз?

Протягом дня на контактних лінзах накопичується білковий та ліпідний наліт, бактерії, пил тощо. Після приміщення КЛ в ємність з багатофункціональним розчином, як правило, 90% патогенів та відкладень нейтралізуються рідиною, а 10% осідає на стінках контейнера. Якщо вранці його промивати, то певний відсоток мікроорганізмів вдається змити, але ще якась частина все одно залишається на стінках ємності, що може призвести до розвитку різних офтальмологічних хвороб.

Саме тому контейнер потребує регулярного догляду. Його потрібно ретельно промивати багатоцільовим розчином, заповнювати регулярно свіжим та щільно закривати. Ще нещодавно фахівці рекомендували зберігати контейнер порожнім та сухим. Тобто після миття ємність слід було перевернути на чисту серветку, висушити та залити чистим розчином лише тоді, коли в нього помістили лінзи.

Зараз офтальмологи вважають, що в порожній контейнер потрапляють пил, бактерії, суперечки грибків, які в рідині починають активно розмножуватися, осідати на лінзах. Ризик інфікування очей значно збільшується. Якщо щільно закрити ємність, заповнивши її дезінфікуючим розчином, вона буде більш стерильною. Тому лікарі рекомендують дотримуватись наступного алгоритму обробки аксесуарів:

 1. Вимити руки з милом і витерти їх серветкою без ворсу.
 2. З контейнера злити старий розчин. Новий не можна додавати до старого!
 3. Акуратно протерти осередки резервуару безворсовою серветкою.
 4. Сполоснути ємність універсальним розчином.
 5. Чистий контейнер перевернути на серветку та дати висохнути.
 6. Залити свіжий розчин і помістити в нього чисті контактні лінзи.

Контейнер ні в якому разі не можна:

 • кип'ятити;
 • промивати водопровідною водою та миючими засобами;
 • терти абразивними губками, жорсткими щітками;
 • витирати рушником або серветкою, що залишає ворсинки матеріалу;
 • заповнювати будь-якою рідиною, крім багатоцільового розчину.

Крім правильного догляду за ємністю, необхідно знати графік заміни контейнера для лінз.

Як довго можна використовувати контейнер?

Фахівці рекомендують для кожної нової пари лінз купувати і новий контейнер. Старий може мати невидимі оком відкладення, забруднення, дефекти, які інфікують або подряпають нові вироби, що коректують. Максимальний термін використання аксесуара, за умови правильного очищення та дезінфекції – не більше одного місяця. Але необхідність заміни може настати і раніше за цей період часу, якщо:

 • на корпусі є пошкодження, тріщини;
 • всередині є подряпини, в яких будуть розмножуватися мікроорганізми та накопичуватись бруд;
 • виявились відкладення, які не змиваються розчином;
 • придбані нові лінзи мають 2-тижневий або місячний термін заміни.

Сучасні виробники часто в подарунок до своєї продукції, лінз або розчинів дають новий контейнер. Це суттєво полегшує дотримання графіка заміни аксесуарів та є дієвою профілактикою інфекцій очей.

Куди ще за необхідності можна покласти лінзи?

Якщо домашній контейнер занадто великий або користувач забув його взяти у відрядження, поїздку на відпочинок, то тимчасово можна зберігати контактні лінзи у скляній або пластиковій неглибокій склянці, чарці. Перед тим як почати експлуатувати тару, її необхідно ретельно промити, можна навіть прокип'ятити скло, потім сполоснути розчином і в свіжу порцію помістити лінзи.

Але цей захід тимчасовий, тому що складно виявити прозорі КЛ у глибокій ємності. Потрібно 2 склянки і маркер, щоб помітити, в якому міститься лінза з якогось ока. Дорожній набір, до якого входять всі необхідні аксесуари та розчин у мініупаковці, є найкращим рішенням проблеми зберігання контактних лінз у дорозі, під час подорожі, відпочинку. Дорожній контейнер щільно закривається і рідина не витікає під час транспортування.