Information
Search

Волога основний плюс гідрогелевих лінз

    Часто люди, які вирішили змінити окуляри на контактні лінзи, прийшовши в оптику, задаються питань, які лінзи краще, і чим відрізняються гідрогелеві від інших видів?

    Характеристика і властивості лінз з гідрогелю

    Винахід гідрогелю стало новим словом в технології виробництва контактних лінз. Основним компонентом гідрогелевих лінз є вода, внаслідок цього вони стають м'якими, підвищуючи комфорт при носінні. Завдяки властивості утримувати вологу, лінзи з гідрогелю утворюють найтоншу захисну плівку і мають рефракцією (це процес, що супроводжується заломленням променів світла в оптичній системі очей), характеристики якої задаються при виготовленні лінз. Чим більше води поглинає гідрогель, тим м'якше і еластичнішою стає лінза. У цій властивості гідрогелеві матеріалу є свої плюси і мінуси.

    Плюс - це те, що тонка еластична лінза не відчувається при носінні, а мінус - м'який матеріал не дозволяє зберігати форму виробу і при багаторазовому використанні створює труднощі при експлуатації.
Сітчаста структура забезпечує газопроникність, що дуже важливо, так як постачання киснем рогівки ока здійснюється тільки з атмосфери.

    Плюси гідрогелевих лінз

    Гідрогелеві контактні лінзи мають свої плюси, завдяки яким близько 70% людей, що використовують лінзи для корекції зору, користуються саме цим матеріалом.
    Головні плюси лінз з гідрогелю:

 • м'які (гідрогелеві) контактні лінзи мають підвищені показники вмісту вологи;
 • сучасні види лінз мають високу газопроницаемостью, що дозволяє оці «дихати»;
 • завдяки асферичною формі досягається висока чіткість зображення, всі види гідрогелевих лінз забезпечують прийнятну якість корекції вад зору;
 • гідрогелеві лінзи створюють єдину оптичну систему з оком, закриваючи всю рогівку, лінзи забезпечують чіткість бокового зору;
 • діаметр пір матриці настільки малий, що перешкоджає проникненню диму, пилу, патогенних мікроорганізмів, отже, гідрогелеві лінзи захищають рогівку від зовнішніх факторів;
 • багато видів лінз з гідрогелю містять УФ-фільтр, який ефективно (95%) захищає очі від шкідливого випромінювання;
 • за рахунок ультратонкого (0,05 мм) і закругленого краю лінза ковзає по поверхні рогівки, тому вона не відчувається століттям, не травмує слизову і не вимагає періоду звикання;
 • завдяки ідеально гладкій поверхні, яку забезпечує структура гідрогелю, лінза завжди залишається зволоженою, чистою з низьким ступенем ризику адгезії патогенних мікроорганізмів і пилу на поверхні;
 • при виготовленні сучасних гідрогелевих лінз використовується унікальна система нейтралізації погрішностей (аберації) властивих як самим контактні лінзи, так і оці.

    Сьогодні розроблені гідрогелеві лінзи Biomedics 55 UV - від фірми CooperVision (США) для тривалого денного носіння, що володіють кращими характеристиками на ринку України.
    Основним і головним плюсом гідрогелевих лінз є високий вміст води. Силікон-гідрогелеві лінзи були випущені як модернізація гідрогелю, в який був вкраплені силікон для поліпшення допуску кисню до рогівки ока. Але при цьому кількість води зменшилася. Гідрогель офтальмологи рекомендую при сухості очі.
    Однак, крім безперечних плюсів, контактні лінзи з гідрогелю мають і мінуси. Носити такі лінзи не можна довго, максимум 8 годин безперервно. Після очі повинні відпочивати.

    Мінуси гідрогелевих лінз

    Гідрогель має свої недоліки, які кращі виробники намагаються подолати, використовуючи інноваційні технології:

 • Діаметр гідрогелевих лінз більше, ніж у жорстких. Покриваючи всю рогівку, лінзи створюють перешкоду між атмосферним киснем і оком, при носінні більше 8 годин можуть викликати гіпоксію рогівки.
 • При інтенсивної продукції слізної рідини гель сильно набухає, що знижує міцність лінзи і зменшує діаметр пір, ускладнюючи дифузію кисню.
 • Гідрогелеві лінзи значно порушують обмін слізної рідини. Під лінзою він становить близько 1%, що призводить порушення харчування тканин і зниження бар'єрних функцій.
 • Гідрогелеві лінзи, як втім, все м'які лінзи, знижують мігательний рефлекс, який викликає висихання зовнішньої поверхні ока. Гідрофільна структура гелю підтримує вологість під лінзою і необхідність в частому миганні відпадає. При цьому лінза сильно підсихає і кількості виділеної слізної рідини не вистачає для нейтралізації зайвої сухості. Регулярна робота слізних залоз в екстремальному режимі викликає синдром сухого ока. Щоб попередити патологію випускається спеціальна рідина, яка закопується поверх лінзи.
 • Через те, що лінзи ультратонкі вони щільно прилягають до рогівці, надаючи компрессионное тиск і порушуючи трофіку тканин. Сучасні лінзи з заокругленим двоопуклі краєм більш вільно переміщаються, що знижує компрессионное тиск.
 • При тривалому носінні на поверхні відкладається білково-ліпідний наліт, в якому розмножуються патогенні мікроорганізми. Якщо правильно доглядати за контактними лінзами, то цей недолік усунемо.

    Купити лінзи в Україні можна як в офтальмологічних салонах, так і замовити в інтернет-магазині «ГлазОк». Безкоштовна доставка по Україні дозволяє істотно заощадити, ціна на контактні лінзи нижче, ніж в аптечній мережі. Ви можете отримати замовлений товар у зручний час і в будь-якому куточку країни.

    Он-лайн консультації фахівців дозволяють покупцеві підібрати необхідні контактні лінзи в Києві з урахуванням рекомендацій лікарів і купити за різними знижкам і акцій.

Related Products