Information
Search

Навіщо потрібні запасні окуляри?

Мати одну пару очок непрактично і не завжди зручно. Запасні окуляри можуть дублювати основну пару за своїми оптичними характеристиками або повністю відрізнятися за своїм призначенням. Розкажемо, у яких випадках і для чого потрібні другі очки.

Коли може знадобитися друга пара очок?

Запасні окуляри потрібні на випадок втрати або поломки основної пари. Крім того, користувачі оптики, що коректує, воліють мати другу пару очок у таких ситуаціях:

  1. Для захисту від шкідливої ​​дії сонячних променів. Лінзи в сонцезахисних окулярах можуть бути діоптрійними, мати різне тонування та додаткове захисне покриття.
  2. При необхідності зміни іміджу. Нерідко люди, які використовують лінзи в повсякденному житті, мають класичні окуляри у строгому діловому стилі та іншу пару, наприклад, для занять спортом або роботи за комп'ютером.

Кому потрібні запасні окуляри?

Серед категорій людей, яким необхідна друга пара очок, — представники професій, робота яких пов'язана з тривалим перебуванням перед екранами комп'ютерів, водії, діти та підлітки, люди, які ведуть активний спосіб життя.

Офісні співробітники

Ця група людей найбільш схильна до проблем з боку зорового аналізатора. Надмірне навантаження на орган зору обумовлено впливом на очі синього кольору, що випромінюють екрани цифрових гаджетів. У працівників офісів часто розвивається сухість очей, що призводить до ураження кон'юнктиви та рогівки. Для них характерне зниження гостроти зору та поява ознак комп'ютерного зорового синдрому.

Вірогідність погіршення стану органу зору значно зростає, якщо людина спочатку мала патологію очей. Для їх захисту застосовуються спеціальні комп'ютерні окуляри, лінзи яких зменшують спазм акомодації та захищають очі від синього кольору.

Діти та підлітки

Батьки не завжди розуміють, навіщо потрібні їхньому чаду запасні окуляри. Однак втрата або поломка окулярів може негативно позначитися на побутовому комфорті дитини, що призведе до погіршення успішності.

Водії

Сонцезахисні лінзи з поляризаційним покриттям здатні відсікати відблиски від горизонтальних поверхонь (капот, мокра або засніжена дорога), одночасно підвищуючи чіткість картинки. У той же час масивна оправа може заважати периферійному зору, а високий ступінь затемнення лінз ускладнює керування автотранспортом у похмурі дні та в темний час доби. Саме тому водії часто мають додаткову пару очок.

Спортсмени

Звичайні окуляри, як правило, непридатні для професійних спортсменів та людей, які ведуть активний спосіб життя. Для виготовлення спортивної оптики використовуються спеціальні матеріали, що характеризуються міцністю та легкістю.

Оправа здатна витримувати значні навантаження, а особлива конструкція окулярів сприяє їх міцній фіксації. Важливі якості очок для занять спортом -