Information
Search

Що таке радіус кривизни контактних лінз

    Якщо Ви вирішили придбати контактна засіб корекції зору, при виборі ні в якому разі не варто покладатися на поради знайомих, визначати свій вибір доступністю ціни або ж керуватися разрекламированность виробника. Правильно підібрати лінзи може тільки офтальмолог після ретельного обстеження. Одним з основних параметрів, за якими призначаються ті чи інші лінзи, визначається як радіус базової кривизни лінз.

   Що таке радіус кривизни контактних лінз?

    Радіус базової кривизни - це параметр, що визначає форму контактної лінзи з внутрішньої сторони в самому центрі. Іншими словами, це показник зігнутості лінзи. У всіх людей цей параметр визначається індивідуально.
    На що впливає радіус кривизни контактних лінз?
     Так як Ви одягаєте лінзу на саму рогівку ока, вона повинна повністю повторювати її форму і мати максимально можливу площу зіткнення. Визначити «форму» рогівки зможе офтальмолог за допомогою авторефрактометра. Апарат випромінює інфрачервоне світло і фіксує відображення пучка світла до спотворення до сітківки ока і після нього. Цей процес займає близько десяти хвилин, але здатний дати достатню кількість інформації: обчислити радіус кривизни рогівки, зафіксувати різницю показників рефракції в обох очах, заміряти ступінь астигматизму. Правильно підібрана лінза не викликатиме дискомфорт під час носіння і буде ефективною в реалізації своєї основної функції - корекції зору. В іншому випадку, можна спровокувати зворотний ефект. Що б не виникло проблем рекомендуємо прочитати нашу статтю: як правильно одягати і знімати контактні лінзи.
    Стандартний радіус кривизни контактних лінз має, в середньому, показник 8.6. Але у різних людей він коливається в межах 8.2 - 8.8. Лінзи з таким параметром можна знайти в будь-якому спеціалізованому магазині. У разі, коли цей показник є виходять за вказані вище діапазону, Ви можете звернутися до виробників, які випускають контактні лінзи нестандартних розмірів або ж під індивідуальне замовлення.
   Неправильно підібрані контактні лінзи.
    Як вибрати необхідні лінзи і як підібрати їх безпосередньо під себе - питання, що стосуються, в першу чергу, здоров'я очей і результату корекції Вашого зору в цілому. Якщо радіус кривизни лінз перевищує радіус кривизни рогівки, то лінза буде нещільно до неї прилягати і буде більш рухомий. Терапевтичного ефекту в такому випадку бути не може. Навпаки, Ви можете зіткнутися з такими неприємними відчуттями, як сльозоточивість, дискомфорт при моргання, випадання лінзи, погіршення зору і навіть пошкодження рогівки. Якщо радіус кривизни лінзи менше необхідної величини - то очі будуть відчувати безперервне напруга. Внаслідок цього може спостерігатися почервоніння очей, проблеми зі слезообменом і утруднена рухливість лінзи через занадто щільного прилягання. Такі симптоми можуть спровокувати запальні процеси в очах.
    Незначне невідповідність, в межах 0.2, допускається, якщо Ви при цьому не відчуваєте ніякого дискомфорту. Крім цього, треба враховувати той факт, що лінзи різних торгових марок з несуттєво відмінним показником радіуса кривизни можуть також виявитися Вам впору. Використовувати лінзи, у яких радіус кривизни перевищує «розмір» рогівки більш ніж на 0.2, категорично не можна.
    Найбільший вибір за базовою кривизни на українському ринку має квартальна лінза Optima FW. Вона представлена ​​відразу в 3-х показниках: маленька - 8,4, середня - 8,7, велика - 9,00. Чим стає більш зручною для вибору людей з особливими очима.
    Коректно підібрані лінзи допоможуть Вам розглянути світ в найдрібніших деталях. Не варто позбавляти себе цього!

Related Products