Information
Search

Що краще сферичні або асферичні лінзи?

Перші контактні лінзи (КЛ) були сферичної форми – вони мали форму правильної напівсфери. Такі вироби більш прості у виготовленні. З появою нових технологій і матеріалів стали виготовляти лінзи складного дизайну – асферичні.

Чим відрізняються сферичні та асферичні лінзи?

У сферичних КЛ радіус кривизни одинаків по всій поверхні. Асферичні ж мають більш складний дизайн. Одна поверхня лінзи являє собою незакончену сферу, а друга має форму гіперболи, параболи або еліпсу. Отже, і оптичні характеристики змінюються в залежності від товщини і радіуса кривизни.

У сферичних лінзах максимальна оптична сила розміщена в центральній частині виробу. За рахунок цього в зрительній області людина бачить четке зображення, а по боках воно залишається розмитим. В асферичних виробах оптична сила може змінюватися від центру (збираючої) до краєвої (розсіюючої) сфери, знижуючи дискомфорт периферичного зору та не сужаюче зріле поле.

Асферичні лінзи тонкі, ізящні, мають більш плоску форму і виглядають набагато естетичніше, але стоять дорожче сферичних. Такі ультратонкі КЛ ідеально підходять для людей з високим ступенем дальнозоркости або близькорукості. Коли пацієнта цікавить, яка форма лінзи краще всього, то офтальмологи однозначно рекомендують асферичний дизайн. В чому же його перевага?

Переимущества і недоліки різних типів

Основним плюсом сферичних КЛ є їх вартість. Із-за простоти виготовлення, можливість випускати велику кількість стандартних виробів стоять вони набагато дешевше. Цей тип linz показано для корекції зору невеликих значень.

У сферичній формі набагато більше недоліків:

 • периферическое зрение набагато хуже;
 • імеються аберрації (виявлення) – ореол навколо предметів, блиску, порушення форми та розміру зображення;
 • чем вище оптична сила, тим більше лінза.

Очкові сферичні лінзи мають ще кілька недоліків, які в контактній корекції відсутні.

Асферичні KL випущені від усіх перечислених вище недоліків. Рекомендую для корекції високого ступеня порушення рефракції, а також при астигматизмі. Вони можуть мати мінімальну товщину. Так як контактна оптика складається з очей єдиної системи, то товщина має велике значення для здоров'я глядача аналізатора та комфорту носіння.

Тонкі КЛ надають мінімальний компресійний вплив, краще пропускають кисень і не руйнують слизову плівку. Основні переваги такого типу оптичних виробів у забезпеченні четкого зору не тільки в центральній області, але і на периферії, відсутність показань. Такі характеристики цінують дизайнери, художники, водії, спортсмени.

Пацієнти, передані зі сферичними КЛ на асферичні, поражаються якістю видимої картинки. Але і в ідеальних асферичних лінзах є недоліки:

 • ціна, що цілком виправдана складністю виготовлення;
 • час адаптації до цього KL більше, ніж до звичайного.

Чем вище порушення рефракції, тим більше пацієнт привикає до лінзаму покращеного дизайну. Тем більше, якщо раніше він носив сферичні вироби. Але після періоду адаптації користувачі відмовляються переходити на попередній тип КЛ.

Різних по протипоказанням між об'ємними типами КЛ немає. Вони є загальними для всіх видів контактної коригуючої оптики.

Які лінзи вибрати?

Корекція зору, як будь-яке лікування, вимагає визволеного професійного підходу. Самостоятельно вирішити, який тип КЛ вибрати, не варто, так як тільки спеціаліст зможе участвовать в усіх показаннях/протипоказаннях і підібрати оптимальне виріб. Також необхідно купувати КЛ тільки у перевіреного та відповідного продавця, щоб не витрачати гроші на подделку або продукт низької якості.

В інтернет-магазині GlazOK всі товари мають сертифікати якості та безпеки європейського зразка. В каталозі представлений широкий асортимент контактних лінз від провідних світових брендів:

 • Cooper Vision (США);
 • Interojo (Южная Корея);
 • Menicon (Японія);
 • Johnson&Johnson (Ірландія) та ін.

Асферичні та сферичні KL показані для корекції різних порушених рефракцій, мають різну оптичну силу, різний режим ношення та заміни.

Найбільш популярні асферичні лінзами:

 • Biofinity – силікон-гідрогелеві лінзи місячної заміни;
 • Acuvue Oasis with Hydraclear Plus - силікон-гідрогелеві лінзи двонедельної заміни;
 • Biomedics 55 Evolution – КЛ місячной замены;
 • Miru 1day Flat Pack – гідрогелеві одноденні КЛ;
 • O2O2 – силікон-гідрогелеві вироби місячної заміни.

Стойність продукції відомих виробників у ГлазОК нижче, ніж у спеціалізованих оптиках та аптечній мережі.