Information
Search

Що робити, якщо контактна лінза випадає?

Правильно підібрані та коректно встановлені контактні лінзи не випадають під час руху очей. Причин, чому виріб надійно не фіксується, багато.

З яких причин випадають контактні лінзи?

Найпоширенішою причиною випадання лінзи є неправильно підібрані радіус кривизни та діаметр. Існує хибна думка, що для підбору КЛ достатньо знати параметри оптичної сили (діоптрії). Але, на відміну від очок, які розташовуються на відстані, контактні лінзи утворюють з оком загальну оптичну систему. Рельєф очей індивідуальний, тому лікар визначає кривизну рогівки та підбирає виріб, що прилягає до передньої поверхні.

Крім неправильно підібраної моделі, лінза випадає при:

  • прямий удар по оку під час занять спортом, активний відпочинок;
  • пересихання КЛ, неправильно вибраний матеріал з низьким вмістом вологи;
  • попадання на око або під лінзу вологи;
  • заводський шлюб виробу.

Також на стабільність положення КЛ впливає дотримання правил зберігання, встановлення. При підборі оптики лікар обов'язково покаже, як встановлювати/знімати лінзи, пояснить, як їх доглядати, щоб зберегти властивості матеріалу.

Моделі з плоскою поверхнею і високою рухливістю підходять не всім користувачам і можуть вислизати з ока при різких рухах. При великому діаметрі КЛ не тільки випадає, а й може згорнутися під віком.

Також лікар підбирає виріб відповідно до умов праці, стану слізних проток, активності пацієнта. Якщо матеріал містить мало вологи, а пацієнт працює в приміщенні з сухим кондиціонованим повітрям, багато часу проводить за комп'ютером, то лінза пересихає, порушується її здатність «прилипати» до ока, і вона вивалюється назовні. Спеціальні краплі зі зволожуючим та змащувальним ефектом полегшать експлуатацію КЛ та надійно зафіксують їх на рогівці.

Перед відвідуванням басейну, сауни, лазні, душа КЛ слід зняти. Струмені води можуть потрапити на око і змити їх. Щоб уникнути придбання бракованих виробів, слід купувати товар лише у перевіреного відповідального продавця, перевіряти наявність сертифікатів та ліцензій.

Чому лінза не прилипає до ока?

Правильно підібрана досить зволожена лінза утримується на рогівці за рахунок фізичних сил – натягу слізної плівки та сили, що присмоктує, під вигнутою поверхнею сфери. Вище перелічені причини, що порушують ці зв'язки. Але є й інші фактори:

  1. Неправильно вибраний матеріал – надто м'які лінзи з гладкою поверхнею складно надіти недосвідченому користувачеві. Гідрогелеві вироби здатні вивертатися, вислизати. Тому новачкові рекомендують силікон-гідрогелеві КЛ, щільніші, що тримають форму, які простіше і легше встановлювати.
  2. Порушення методики встановлення – захисний рефлекс при дотику до рогівки змушує моргати, видаляючи перешкоду. Якщо лінза не встигла прилипнути, то повіку може її змістити або «струсити» з подушечки пальця. Фахівці радять притримувати верхню повіку пальцем, поки іншою рукою встановлюють КЛ на місце.
  3. Недотримання правил зберігання та догляду – використання невідповідних матеріалу розчинів призводить до деформації виробу, його пересихання. Такі лінзи не здатні щільно прилипати до рогівки, можуть травмувати слизову. Зволоження КЛ – обов'язкова умова збереження їх властивостей та стану.

Потрібно ретельно очищати контейнер, міняти його періодично, контролювати герметичність ємності. В інтернет-магазині GlazOk можна купити не тільки якісні контактні лінзи від відомих виробників, але й відповідні розчини та аксесуари за доступною ціною.

Що робити при випаданні КЛ?

Якщо лінза випала, при виявленні не варто піднімати її руками, так як легко пошкодити тонкий край виробу, зім'яти його. Потрібно підсунути під лінзу аркуш паперу та перенести його на кінчик чистого та сухого пальця. Потім на поверхню нанести розчин і очистити подушечкою пальця від забруднень. Помістити лінзу у контейнер, заповнений новим розчином на наступні 8 год.

Перед тим як продовжити користуватися цією парою КЛ, необхідно перевірити їх на цілісність, наявність розривів та подряпин. Для цього лінзу потрібно взяти пінцетом із силіконовими накладками, піднести до світла та ретельно оглянути. У разі виявлення пошкоджень слід замінити вироби. Подряпини можуть бути візуально непомітними, але при носінні КЛ завдавати неприємних відчуттів, провокувати почервоніння, печіння, різь, роздратування. Такий комплект не можна носити, необхідно купити новий.

У процесі експлуатації лінзи можуть часто зісковзувати, випадати. Крім того, може змінитись архітектоніка очного яблука, і стара модель перестане підходити. Варто проконсультуватися у спеціаліста. Офтальмолог виявить причину відсутності прилипання та порекомендує вирішення проблеми.