Information
Search

Чим краще протирати окуляри?

Від стану лінз та оправи залежить не лише тривалість терміну їхньої служби, а й якість корекції аномалій зору. Для збереження окулярів необхідно знати, як їх правильно зберігати і як їх доглядати. Якщо всі користувачі знають, що окуляри потрібно зберігати у спеціальному футлярі, а не кидати на столі, дивані або використовувати як обруч для волосся, то чим очищати лінзи, знають не всі.

Як правильно доглядати за окулярами для їхньої довгої служби?

Бережний догляд за окулярами – запорука якісного зору. У процесі експлуатації на лінзах з'являються жирні відбитки, наліт пилу, розлучення від крапель води та ін. При неправильному очищенні на поверхні можуть залишитися не тільки забруднення, але і дрібні подряпини, що знижують прозорість, що підвищують розсіювання світлових променів, що перешкоджають їх проходженню до сітківки.

Якщо застосовуються спеціальні засоби для очищення лінз: спреї, серветки, їх потрібно використовувати строго відповідно до інструкції. Деякі рідини можуть пошкодити покриття, полімерний матеріал лінз та оправи.

Поляризаційні та фотохромні лінзи коштують досить дорого, тому слід дбайливо доглядати їх, щоб максимально продовжити термін експлуатації. Деякі види покриттів, наприклад, дзеркальне або нанесене методом ламінування при інтенсивному механічному впливі або застосуванні агресивних речовин швидко руйнуються.

При сильному забрудненні, жирних розлученнях, бруді мінеральні (скло) та органічні лінзи можна чистити не лише спеціальними спреями, що відповідають матеріалу, а й промивати теплою водою з додаванням засобу для миття посуду. Промивати до повного видалення піни, так як, засихаючи, вона залишає сліди, що важко видаляються. Якщо можливості використовувати засоби та воду, що очищають, то доглядати за окулярами можна за допомогою спеціальних серветок.

Чим краще протирати окуляри: вологою серветкою чи мікрофіброю?

Протирання окулярів підручними засобами – носовою хусткою, махровим рушником і навіть краєм одягу, призводить до пошкодження поверхні лінз, розлучень, порушення властивостей рефракції. Для догляду за лінзами застосовують:

  1. Вологі серветки – нетканий матеріал просочують очищаючими речовинами на основі спирту, що швидко випаровується. Вони не залишають ворсу, розлучень, подряпин і легко усувають усі види забруднень, у тому числі жирні плями, розлучення бруду. Деякі види мають просочення, що захищає стекла від запотівання.
  2. Мікрофібра – серветка складається з найтонших волокон (Ø 0,06 мм), що мають велику поглинаючу здатність. Вони здатні видаляти рідини та забруднення з дрібних пор полімерів. Особливості структури мікрофібри дозволяють їй убирати і надійно утримувати таку кількість забруднень, яка в 7 разів перевищує власну вагу. Але серветку потрібно містити в чистоті, щоб тверді частинки, що скупчилися, не залишали подряпин на лінзі.

Вирішити, що краще, допоможе інструкція до цих засобів догляду. Необхідно знати просочення, щоб не пошкодити покриття лінз. Встановлено, що спирт і аніонні ПАР, що входять до складу серветок, пошкоджують деякі види покриттів і оправу з популярного матеріалу Т-90, з якого виготовляють спортивні окуляри. Вологими серветками не рекомендується протирати сонячні та забарвлені окуляри. Найбільше вони підходять для очищення мінеральних лінз.

Крім того, якщо на лінзах є великі мінеральні частинки, то вологі серветки можуть пошкодити поверхню, оскільки вони «розтирають» пил, пісок поверхнею. З цього погляду мікрофібра має переваги. Вона «втягує» забруднення та попереджає пошкодження. Але мікрофібра менш успішно бореться із жирними плямами. Виробники рекомендують поєднувати серветки з мікрофібри з тим видом спрею, який відповідає матеріалу та типу лінз.

Вологі серветки не призначені для щоденного використання, в той час як мікрофіброю можна очищати будь-які види окулярів, з будь-якого матеріалу та на регулярній основі.

Де купити?

Будь-які аксесуари для окулярів можна купити в інтернет-магазині Глазок за приємною ціною. У каталозі представлені серветки мікрофіброві від Fashion Style. Різного кольору, з малюнком і без, вони делікатно очищають скло і продовжують термін їх ефективного, безпечного використання.

Fashion Style пропонує також вологі серветки:

  1. Pre-Moistened в індивідуальній упаковці, що зберігає стерильність, вологу. Серветки в каталозі ОкоОкрім високої очищувальної здатності мають додатковий ефект – попереджають запотівання окулярів та утворення статичної електрики.
  2. No Fog – індивідуальне пакування, ефективне очищення від будь-якого виду забруднень.

Широкий асортимент спреїв, гелів для захисту лінз та інших аксесуарів для догляду та зберігання окулярів доступний користувачам з будь-яким фінансовим достатком, так як ціни в Глазок нижче, ніж у звичайній аптеці або салоні.