Information
Search

Чи можна носити контактні лінзи взимку?

Контактні лінзи широко використовуються в офтальмології вже більше 20 років. З їх допомогою виправляють дефекти зору більш 2% жителів нашої планети. У різних періодичних та наукових виданнях є величезна кількість інформації про контактні лінзи, але помилки і міфи продовжують з'являтися.

Одним з таких парадоксальних помилок є твердження, що в сильні морози лінзи не можна носити, так як вони можуть примерзнути до ока.

Розвінчання міфів про те, що контактні лінзи не можна носити взимку

Сучасні лінзи мають високим вмістом води. Цей показник коливається від 38% до 80% і вище. Водоградіентние лінзи, які мають найвищий показник вмісту вологи (до 100% на поверхні виробу), розроблені відповідно до природних параметрами очі. А адже очей живого людини не промерзає навіть у найлютіші морози. Це відбувається завдяки:

  1. Високої температурі тіла. Навіть в найлютіший мороз температура очей не опускається нижче 36 ° С. В оці є безліч дрібних кровоносних судин, початківців у відповідь на зниження температури інтенсивно працювати, зігріваючи тканини теплою кров'ю.
  2. анатомічне положення очей - більше 60% очного яблука занурене в очну ямку черепа, а спереду його захищають повіки, зігріваючі при мерехтінні передню частину ока.
  3. Складу слізної рідини - очей постійно зволожується сльозою. Під час сильних морозів відзначається збільшення продукції слізної рідини. В її складі містяться солі і білки, що знижують точку замерзання. У порівнянні з чистою водою, перетворюється в лід при температурі трохи нижче 0 ° С, сльози людини замерзають при 35 ° С.

Контактні лінзи настільки тонкі, що відмінно прогріваються кров'ю і не встигають замерзнути через моргання. Контактну оптику використовують для захисту очей від вітру, морозу і дрібних частинок льоду альпіністи, полярники, спортсмени, що займаються зимовими видами спорту.

У яких випадках все-таки краще одягнути окуляри?

Бувають випадки, коли офтальмологи радять замість контактних лінз носити взимку окуляри. Це відноситься до людей, які мають простудні або вірусні захворювання дихальної системи. При застуді відзначається закладеність носа, порушується відтік слізної рідини, і рогівка очей висихає. Носіння лінз в такому стані може викликати дискомфорт і почервоніння очей.

Носити взимку контактні лінзи можна, додатково закопуючи в очі спеціальні краплі (але не пізніше 30 хв до виходу з приміщення), прикриваючи обличчя теплою шапкою і шарфом, захищаючи очі в сонячний день захисними окулярами.

Related Products