Information
Search

Міфи про контактні лінзи

Контактні лінзи в широкий ужиток увійшли порівняно недавно - всього 20 років тому. Тому вони оточені помилками і міфами, які необхідно викривати, щоб побороти упереджене ставлення до них деякої частини населення. Розглянемо деякі, найпоширеніші і «живучі» міфи про контактні лінзи.

Лінзи викликають дискомфорт і відчуття стороннього предмета в очах

Сьогодні технологія виготовлення лінз зробила крок так далеко, що вони абсолютно непомітні стороннім і невідчутні для користувача. М'які лінзи виготовляють з біосумісних матеріалів, які пропускають до тканин кисень, що не створюють перешкод в циркуляції слізної рідини і довго утримують вологу.

При правильному підборі вони надійно утримуються на оці, а через ультратонкого закругленого краю не створюють перешкод при моргання. Максимально наближена до природної конфігурації очі лінза не викликає відчуття тиску і сухості очей.

Лінзи шкідливі для очей і носити їх постійно не варто

Застосування лінз не тільки допомагає скорегувати порушення зору - короткозорість, далекозорість або астигматизм, але і гальмує їх прогресування. Дослідження підтвердили користь корекції зору за допомогою контактних лінз.

Так, наприклад, деякі ознаки гіпоксії і стрес-фактора, що виявляються через 1 міс. носіння лінз, повністю зникають до 6 місяця. Регулярне застосування лінз покращує запас відносної і загальної аберації - очей швидше «підлаштовується», що позитивно впливає на функції органу зору.

Лінзи можуть випасти з ока і навіть опинитися за очним яблуком

Правильно підібраний вигин лінзи дозволяє їй надійно утримуватися на оці за рахунок «присмоктуються» ефекту. Такий виріб не випадає із очі навіть при різких рухах очей і голови. Потрапити за очне яблуко жоден предмет не може, так як між очницею і очним яблуком є еластична мембрана, яка фіксує його.

Лінзи загрожують інфікуванням очей

Самі контактні вироби не можуть стати джерелом інфекції, якщо дотримуватися певних правил гігієни при їх надяганні / видаленні. Субстратом для розмноження хвороботворних бактерій є білковий наліт. Якщо лінза правильно очищається і вчасно замінюється нової, то ризик інфікування очей мінімальний.

Жінкам, що носять лінзи, не можна користуватися тінями або тушшю для вій

Використовувати декоративну косметику для очей не рекомендується тільки в перші 2-3 дні, поки очі адаптуються до лінз. Згодом слід дотримуватися черговість нанесення / видалення косметики і надягання / зняття лінз. Лінзи вдягають до того, як нанести косметику і знімають до того, як видаляють її. Так що косметика не завдає шкоди тим, хто правильно використовує лінзи.

Лінзи виконують ту ж функцію, що і окуляри, так навіщо вставляти в очі сторонній предмет?

У лінз набагато більше ступенів свободи, вони більш комфортні та безпечні при виконанні деяких видів робот або занять спортом, в них людина бачить краще, а поле зору - ширше. За допомогою лінз можна не тільки коригувати зір, але і змінювати колір очей, маскувати дефекти рогівки. Люди відчувають себе в лінзах більш впевнено. Психологічний комфорт особливо важливий для дітей і підлітків, які бояться, що їх не залишать байдужими за очки.

Лінзи дуже дорогі і не всім доступні

Сьогодні на ринку безліч лінз самої різної цінової групи. Дорого коштують вироби від відомих брендів або ті, що виконуються на замовлення, а також оптика, вироблена за складних технологій. Більшість лінз відносяться до бюджетних, так званим «народним». Їх вартість невелика і часто набагато дешевше обходиться, ніж хороші окуляри.

Міфи спростовують наукові факти. Безпека контактних лінз, навіть при тривалому носінні, доводять клінічні дослідження. У деяких випадках лінзи краще очок, наприклад, при заняттях спортом і під час активного відпочинку. Популярність і безпеку лінз підтверджують дані ВООЗ. Їх щодня носять більш 2% населення планети, і ця цифра щорічно збільшується.

Де придбати контактні лінзи?

На сайті інтернет-магазину GlazOK можна не тільки купити різні моделі лінз, а й задати хвилюючі покупця питання, розвіяти сумніву і отримати консультацію про правила вибору, застосування та догляду за контактними оптичними виробами.

Related Products