Information
Search

Червоніють очі від контактних лінз

Контактні лінзи використовують більше 90% молодих, активних людей з різними вадами зору. Сучасні коригуючі пристосування виконуються з гіпоалергенного, газопроникного і високо гідратованого матеріалу. Вони в меншій мірі викликають дискомфорт при носінні і почервоніння очей. Але тим не менше контактні лінзи можуть викликати гіперемію (почервоніння).

Основні причини почервоніння очей при носінні лінз

Почервоніння очей є симптомом запального процесу, який може бути викликаний:

 • порушенням терміну носіння лінз і графіка їх заміни;
 • неправильно підібраними контактними виробами;
 • відсутністю регулярного догляду;
 • використанням неефективних засобів очищення і утворенням білкових відкладень;
 • індивідуальною непереносимістю деяких компонентів розчинів для зберігання і очищення лінз;
 • алергічною реакцією на білкові забруднення;
 • механічними травмами рогівки при порушенні цілісності поверхні лінз - тріщин, подряпин, відколів.

Неправильно підібране кривизна лінзи або індивідуальні особливості форми очного яблука можуть викликати гіпоксію тканин, розширення дрібних кровоносних судин, порушення циркуляції слізної рідини, в результаті чого червоніють очі, і людина відчуває дискомфорт - печіння, сухість, підвищену світлочутливість.

Почервоніння може бути викликано перенапруженням очей - тривалою роботою за комп'ютером, застосуванням різних гаджетів, роботою за операторським пультом. Тривале знаходження в приміщенні з кондиціонованим повітрям призводить до пересихання лінз і подразнення рогівки.

Почервоніння очей можуть бути викликані несприятливими умовами праці - високою запиленістю, присутністю в повітрі дрібнодисперсних аерозолів, подразнюючих очі або викликають алергію.

Ці причини можна легко усунути, і очі самостійно відновлюють свій вигляд. Але деякі фактори викликають порушення, які вимагають застосування спеціальних засобів і навіть адекватного лікування. Гіперемію можуть викликати деякі системні захворювання або прийом ліків, що підвищують чутливість слизової очей і порушують функцію слізних залоз.

Можливо у вас з'явився кон'юнктивіт, детальніше у статті діагностика та лікування кон'юнктивіту

Як боротися з почервонінням очей

Якщо в результаті носіння контактних лінз почервоніли очі, то потрібно усунути причину:

 • замінити зіпсовані лінзи;
 • відвідати офтальмолога і перевірити зір, підібрати лінзи по виписаним фахівцем рецептом і згодом регулярно відвідувати лікаря;
 • замінити очищающий розчин продуктом іншої фірми і з іншим складом ;
 • застосовувати зволожуючі краплі для очей;
 • дотримуватися правил догляду за контактною оптикою і графік планової заміни.

Часто при почервонінні очей досить відпочити, використовувати очні краплі або компрес, але іноді почервоніння є симптомом вірусної або бактеріальної інфекції, підвищення внутрішньоочного тиску або точкових крововиливів в склеру. Самолікування в такому випадку може привести до серйозних ускладнень, пошкодження структур очі і навіть сліпоти. Перш ніж вирішувати, що робити при гіперемії очей, необхідно пройти обстеження і отримати рекомендації щодо лікування патології у фахівця.

Related Products