Information
Search

Контактні лінзи: поради початківцям

Контактні лінзи завойовують все більшу популярність серед усіх верств населення. Завдяки величезному вибору різних видів, матеріалів, контактна коригуюча оптика майже зрівнялася за частотою використання з традиційними окулярами.

Та частина населення, яка відмовляється від контактних лінз, не можуть їх застосовувати через наявність медичних протипоказань або через попереднього негативного досвіду. Щоб уникнути дискомфорту при першому досвіді застосування лінз, потрібно дотримуватися загальних правил по підбору оптики.

Як вибрати свої перші лінзи

Перед тим як піти купувати лінзи або замовляти їх у інтернет-магазині, фахівці радять дотримуватися наступних правил при виборі своїх перших лінз:

  1. Враховувати параметри вироби. Забезпечити комфорт і безпеку носіння контактних лінз може тільки правильний підбір їх. Велике значення має показник кривизни лінзи. Він забезпечує щільне прилягання оптики до рогівці, не перешкоджає циркуляції слізної рідини і дозволяє уникнути тиску на око. Важливе значення має оптична сила лінзи і її діаметр. Всі ці параметри встановити може тільки професіонал. Рекомендації по вибору правильної кривизни лінзи фахівець робить на підставі проведених замірів і тестів. Перші свої лінзи слід купувати тільки за рецептом лікаря в салоні, де можна поміряти продукцію різних фірм і вибрати максимально комфортні.
  2. Підібрати відповідний вид матеріалу. Лінзи можуть бути жорсткими і м'якими, виконаними з силікону, силікон-гідрогелю або гідрогелю. Кожен матеріал має свої характеристики і показання до застосування. Якщо немає особливих медичних показань, що вимагають носіння тільки жорстких лінз або виробів з певними параметрами, які можуть бути виконані тільки з певного матеріалу, то професіонали радять починати з лінз з максимальною газопроницаемостью і вмістом води. Такі вироби не відчуваються в оці і мають мінімальний період адаптації.
  3. Вибрати правильний режим носіння і дотримуватися правил догляду. Звикання до контактних лінз вимагає певного часу. Будь-яке, навіть саме високоякісний виріб надає на око вплив. Лінза прилягає до ока, знижуючи надходження в тканини кисню. Гіпоксія викликає стомлення очей. Тому новачкам слід віддавати перевагу лінзам денного носіння, щоб вночі дати відпочинок очам. Контактні лінзи планової заміни вимагають дотримання гігієни і правил з очищення, зберігання та застосування. Відсутність регулярного очищення лінз або використання невідповідних матеріалу розчинів призводить до накопичення на внутрішній поверхні виробу біологічних відкладень - білків і солей з слізної рідини. Новачкам слід віддавати перевагу щоденним лінз або виробам коротких (тижневої або місячної) термінів заміни. Так менше ризик інфікування рогівки і простіше догляд за виробом.

Як правильно використовувати лінзи?

Рекомендації по використанню контактних лінз включають таке:

  1. Завжди заздалегідь купувати всі необхідні засоби догляду - ензимний або багатофункціональний очищающий розчин. Перед тим як надіти лінзу, її необхідно очистити свіжою порцією розчину. Промивання вироби звичайною водопровідною водою неприпустимо, оскільки призведе до розмноження в білковому нальоті хвороботворних мікроорганізмів.
  2. Правильно знімати і одягати лінзи. Деякі фірми маркують лінзи для полегшення надягання (права / ліва) і тонують їх для того, щоб було легше виявити виріб в контейнері. Надягають лінзи тільки чистими руками. Крім того, слід звертати увагу на розташування країв вироби, щоб не вивернути гнучку лінзу навиворіт.
  3. Знімати лінзи при появі ознак дискомфорту. Часто очам потрібно звикнути до лінз. Починати їх носіння необхідно від 30 хв., Поступово збільшуючи час до 8-10 год. Якщо виріб викликає дискомфорт, то його необхідно зняти і закапати спеціальні краплі. Як правило, короткого відпочинку досить, щоб усунути негативні наслідки носіння лінз.
  4. Завжди мати під рукою окуляри, які допоможуть скорегувати зір під час перерв у використанні лінз.

Де придбати контактні лінзи?

Новачкам рекомендується купувати контактні лінзи тільки у перевірених постачальників. В інтернет-магазині GlazOK вся продукція має відповідні сертифікати якості та ліцензії на реалізацію їх в нашій країні. Купуючи свої перші контактні лінзи в GlazOK, починаючий користувач може бути впевнений в їх безпеки, високій якості, відповідно заявленим характеристикам. На сайті інтернет-магазину в будь-який час доби можна отримати професійні поради в підборі і застосуванні контактних лінз будь-якого призначення і марки.

Related Products