Information
Search

Які контактні лінзи краще: одноденні або багатоденні?

Контактні засоби корекції зору діляться на 2 великі групи - одноденні і багатоденні. Кожен тип має свої переваги і недоліки, які необхідно знати, щоб зробити правильний вибір.

Переваги та недоліки одноденних лінз

Більшість офтальмологів рекомендують одноденні контактні лінзи, як найбільш безпечні для тканин ока. Одноденні лінзи мають переваги перед багатоденними. Вони більше:

  1. Гігієнічно - споживач розкриває упаковку і дістає кожен раз перед використанням нові лінзи, які викидає ввечері. При цьому контакт рук з очима і лінзами мінімальний.
  2. Зручні і прості в обслуговуванні - їх не потрібно очищати, зберігати після використання.
  3. Економічні - споживачеві не потрібно витрачати гроші на покупку необхідних аксесуарів і засобів догляду.
  4. Зручні - цей тип контактної оптики виготовляють більш тонким, невагомим, м'яким. Одноденні лінзи не відчуваються оком, як чужорідне тіло.
  5. Безопасні - завдяки матеріалам і особливостям носіння набагато нижче ризик розвитку синдрому сухого ока, алергії або гіпоксії тканин. Через відсутність необхідності в очищенні лінзи немає ризику пошкодження її поверхні і «натирання» рогівки мікроскопічними подряпинами.

У одноденних виробів майже немає недоліків. Головним мінусом споживачі називають вартість - одноденки коштують дорожче, ніж бюджетний варіант багатоденних лінз. Щоб знизити вартість, одноденки краще купувати оптом - кілька упаковок відразу. Так менше ризик виявити, що вони закінчилися в найнеобхідніший момент, і вигідніше, так як багато продавців роблять знижки при придбанні кількох упаковок товару.

Одноденні лінзи відносять до групи виробів тільки денного носіння - їх необхідно знімати під час відпочинку, що може бути незручним людям, які працюють в нічну зміну.

Переваги та недоліки багатоденних лінз

Багатоденні контактні лінзи купують частіше, ніж одноденні. Популярність цього типу виробів обумовлена їх перевагами:

  • ширшим діапазоном часу носіння. Цей тип лінз включає різні види, які можна не знімати від 8-10 ч до 1 місяця;
  • більшу міцність виробу;
  • зручністю в експлуатації - лінзи жорсткіше і їх зручніше надягати / знімати;
  • дешевше одноденних.

До мінусів відноситься необхідність правильного догляду за виробом, придбання спеціальних розчинів для промивання, зберігання, очищення. Але правила догляду настільки прості, що вимагають всього декількох хвилин на добу і навчитися їм можуть навіть діти.

Іноді, якщо умови експлуатації не дотримуються, то поверхню виробу може пошкоджуватися, що знижує прозорість, збільшує ризик мікротравмування очі і підвищеного відкладення нальоту в нерівностях.

Кому більше підходять якісь лінзи?

Одноденні лінзи фахівці рекомендують новачкам, людям з підвищеною чутливістю сітківки, схильним до алергічної реакції на компоненти розчинов для догляду  і працюючих в умовах високої запиленості і сухості повітря. Навіть якщо ризик пошкодження лінзи високий, її можна зняти і замінити новою.

Одноденні лінзи рекомендують застосовувати тим, хто використовує їх періодично - під час виступів, спортивних тренувань або змагання. Цей тип лінз підходить людям, які в силу об'єктивних причин (вік, захворювання) не можуть стежити за графіком заміни або точно дотримуватися правил догляду.

Тим, хто перебуває в пошуку найкращою марки контактних лінз, підійдуть саме одноденні. Людям, часто залишаючим будинок, простіше взяти в подорож або відрядження тільки упаковку одноденних лінз, а не весь арсенал догляду за ними.

Багатоденні лінзи показані практично всім. Завдяки наявності в цій групі контактних виробів з різними характеристиками будь-яка людина може вибрати лінзи відповідно до рекомендації лікаря, особливостями будови органа зору, вимогами до режиму носіння і фінансами. Однозначно сказати, які краще - одноденні або багатоденні, не можна. Кожен користувач вибирає ті, що йому більше підходять і які рекомендує йому офтальмолог.

Де придбати контактні лінзи?

В інтернет-магазині GlazOK можна знайти як одноденні, так і багатоденні лінзи на будь-який смак і гаманець. Весь товар ліцензійний, від кращих світових виробників контактної оптики.

Related Products