Information
Search

Як звикнути до контактних лінз?

Контактні лінзи - це чужорідне тіло в оці, тому, щоб звикнути до них, одним людям потрібен тривалий час, а інші в протягом 1-2 днів встигають адаптуватися. За статистикою, близько ¼ людей, початківців носити лінзи, відмовляються від них, не зумівши подолати стрес. Існують прийоми, що полегшують адаптацію і дозволяють очам швидко звикнути до лінз.

Як допомогти очам звикнути до лінз?

Практика офтальмологів показує, що очі необхідно поступово привчати до контактні лінзи. Стрес-фактор, який розвивається на тлі гіпоксії тканин очей, вимагає терпіння і часу для його подолання. Рекомендують носити лінзи, поступово подовжуючи період їх застосування:

  • перші 3 дні - по 30 хв, але не більше 1,5 ч;
  • наступні 3-4 дні - збільшити тривалість до 1,5-3 год;
  • наступні 7 днів - продовжити носіння від 3 до 5 год.

Починаючи з 3-го тижня, контактні лінзи потрібно носити, збільшуючи тривалість на годину в день, поступово довівши до максимуму - 10-12 год. На час сну лінзи потрібно знімати, даючи очам відпочити. Основна «перебудова» трофіки очей відбувається протягом тижня. Якщо виникають якісь проблеми - запаморочення, дискомфорт, печіння, то слід робити одноденні перерви, але не переривати період адаптації надовго.

Сучасні «дихаючі» матеріали, що застосовуються для виробництва м'яких лінз, полегшують звикання і зменшують адаптаційний період. Фахівці, радячи пацієнтам, як звикнути до контактних лінз, рекомендують підключити мотивацію - люди, налаштовані на те, що вони хочуть і будуть носити лінзи, швидко долають період звикання.

Як довго звикати до лінз?

Питання - як довго людина звикає до лінз, найчастіше задають пацієнти свого лікаря або консультанта в оптиці. Однозначної відповіді на нього немає - все залежить від особливостей будови очей, індивідуальної чутливості рогівки очей, супутніх офтальмологічних і соматичних патологій.

Більшість людей вже через 1 тиждень можуть носити лінзи весь робочий день - 8 годин. Повністю адаптуватися до оптичного виробу вдається через 10-15 днів. Виконуючи вимоги по догляду за лінзами, застосовуючи правильно підібрані і виконані з біосумісних, високогазопроніцаемих матеріалів контактні вироби, можна скоротити період звикання на 2-3 дня, але надмірно поспішати не варто.


Особливості при використанні контактних лінз

Носіння контактних лінз вимагає дотримання умов, що полегшують процес і виключають інфікування очей:

  1. Лінзи вдягають і знімають тільки чистими руками.
  2. Зберігають вироби в спеціальному контейнері, не допускаючи їх пересихання і деформації.
  3. Лінзи планової заміни необхідно очищати від білкових відкладень за допомогою багатофункціональних розчинів.
  4. Лінзи денного використання необхідно знімати на ніч, під час відпочинку.
  5. Не можна перевищувати термін заміни контактних лінз. Його вказують на упаковці.

Інформацію про те, як швидко і безпечно звикнути до контактних лінз, краще отримати у професіонала, який знає особливості органу зору свого пацієнта і враховує їх, розробляючи поетапну схему адаптації.

Related Products