Information
Search

Як підібрати лінзи водіям автомобілів?

Людина понад 90% інформації про навколишній світ отримує через зоровий аналізатор. Тому для людей, пов'язаних з керуванням транспорту, дуже важливо мати гарний зір.

Особливості візуального сприйняття

Водій за кермом повинен:

 • гранично уважно стежити за дорогою;
 • чітко бачити дорожні знаки та своєчасно реагувати на них;
 • оцінювати розміри та відстань від перешкод, перешкод, інших учасників руху;
 • відстежувати показання приладів на панелі та ін.

Погодні умови, час доби, висвітлення ускладнюють сприйняття. До того ж сьогодні у водіїв особистого транспорту зір може бути не 100%. Тому порушення рефракції мають компенсуватися окулярами чи контактними лінзами. Більшість «автомобілістів» віддає перевагу КЛ.

Контактні лінзи мають більше плюсів у порівнянні з окулярами:

 • не зісковзують при різких рухах, гальмуванні, не чіпляються за зачіску, одяг;
 • не розіб'ються і не поранять при спрацюванні подушки безпеки;
 • не запітніють при зміні температури;
 • відсутність відблисків та аберацій;
 • забезпечують чіткий зір, у тому числі периферичний, оскільки складають з оком єдину оптичну систему;
 • дають більше поля огляду, допомагають чітко бачити предмети перед собою з боку автомобіля, що підвищує безпеку водіння.

При водінні очі повинні адаптуватися при перемиканні погляду вдалину, поблизу. Тому зоровий аналізатор зазнає високих навантажень, і очі швидко втомлюються. На відміну від окулярів, контактні лінзи здатні знизити навантаження та зняти втому.

Особливості

У водія зір не повинен бути нижчим за 0,5 од. з корекцією чи без неї. При деяких порушеннях рефракції досягти таких показників за допомогою окулярів буває дуже складно. Для безпечного водіння важливий також бінокулярний зір. При сильній анізометропії воно порушене, і окуляри не можуть виправити цю аномалію. Але лінзи допомагають забезпечити бінокулярний зір.

Крім того, за високої швидкості руху поле зору людини звужується. У нього не залишається часу, щоб повертати голову та стежити за предметами з боків. Хороше бічне і бінокулярне зір допомагають швидко і адекватно реагувати на мінливу обстановку при високій швидкості. Окуляри не забезпечують такий бічний огляд.

Контактні лінзи – найкраще вирішення проблеми порушення рефракції у водіїв автотранспорту. Вони допомагають більш повно контролювати обстановку на дорозі та швидше реагувати на зміни.

Параметри при виборі КЛ для водіння

Насамперед контактні лінзи мають усунути порушення рефракції та забезпечити 100% зір. Тому необхідно звернутися до окуліста, який досліджує пацієнта та вибере продукт з урахуванням індивідуальних особливостей. Також варто проконсультуватися з фахівцем, який порекомендує лінзи, які максимально підходять для водіння автомобіля.

При виборі КЛ для водія потрібно звернути увагу на:

 1. Кисневопроникність матеріалу, особливо якщо водій тривалий час перебуває за кермом. Цей параметр відповідає за стомлюваність, метаболізм, нормальні біохімічні процеси. Найбільший показник мають силіконові лінзи. Завдяки решітчастій будові атмосферний кисень проникає у клітини рогівки.
 2. Високий вміст вологи – вода підтримує еластичність, м'якість лінзи. Вона забезпечує цілісність слізної плівки, яка захищає та живить око. Тому силікон-гідрогелеві лінзи підтримують гідратацію тканин навіть у конденсованому повітрі в салоні автомобіля.
 3. Режим носіння та терміни заміни – у дорозі у водія немає можливості доглядати лінзи, правильно їх очищати, зберігати. Вирішують проблему КЛ пролонгованого, гнучкого носіння. Вони можна перебувати тривалий час, без перерв, і навіть спати. Для далекобійників підійдуть вироби місячної, квартальної заміни. При дотриманні правил застосування КЛ повністю безпечні та прості в експлуатації.
 4. Дизайн – асферичні лінзи мають високу чіткість зображення з усього поля зору. Крім того, вироби з технологією HD (Hight Definition) виключають появу аберацій, ореолів, відблисків, які дуже заважають безпечному водінню, особливо під час дощу, у сніжну погоду або за яскравого сонця.
 5. Наявність УФ-фільтра, який захищає очі від засліплення відбитим світлом, ліхтарями, далеким світлом машин тощо

Спеціальних КЛ для водіїв немає, але при правильному підході звичайні лінзи можуть гарантувати відмінний зір та захист від негативних зовнішніх факторів. Разом із контактною оптикою можна застосовувати звичайні сонячні або спеціальні окуляри для водіїв, які забезпечують гарний зір за недостатності освітлення.