Information
Search

Що буде якщо заснути в контактних лінзах?

Контактні лінзи, навіть найкращі, справляють ефект «плівки» або «бар'єру» на тканині рогівки. Тому фахівці не рекомендують спати у них.

Якщо у вас почервоніли очі, закисли, неприємне відчуття після сну в лінзах, у цій статті ми розберемо причини. У науковій літературі є безліч статей, які з погляду фізіології, анатомії та гігієни пояснюють шкоду нічного відпочинку в контактних лінзах.

Види режимів носіння контактних лінз

На ринку офтальмологічної продукції сьогодні є лінзи, в яких можна спати. Це вироби:

  • гнучкого режиму носіння - в таких лінзах можна спати, але не частіше 1-2 разів на тиждень;
  • пролонгованої - вироби можна не знімати протягом тижня, тобто спати в них 6 ночей;
  • безперервного носіння - їх носять протягом цілого місяця вдень і вночі.

Перш ніж купувати такі лінзи, потрібно проконсультуватися з лікарем, так як є ряд протипоказань, при наявності яких спати в лінзах не можна.

Чому не можна спати в лінзах, не призначених для цього?

Більшості споживачів продукції контактної оптики доводилося іноді засипати, не знявши контактні лінзи. Це може статися під час тривалих перельотів, в гостях у друзів, коли немає сил або можливості зняти лінзи. У разі несподіваної ночівлі поза домом під рукою може не виявитися контейнера і рідини для очищення лінз. Той, кому «пощастило» заснути в лінзах, не призначених для цієї мети, відзначав після пробудження неприємні відчуття - різь, сухість, почервоніння очей.

Чому лінзи викликають такі симптоми, допомогли розібратися дослідники з американського Assil Eye Institute. Вони встановили, що під час сну повіки блокують доступ кисню до тканин ока. Якщо забути зняти лінзи, то його кількість ще зменшиться на порядок. Гіпоксія викликає:

  • набряк рогівки;
  • порушення транспорту слізної рідини і пересихання;
  • поява мікроскопічних пошкоджень - ерозій.

Під час тривалого контакту лінзи з тканинами ока відбувається скупчення на поверхні виробу білків, жирів, солей, слущить клітин епітелію. У цій живильному середовищі, як в чашці Петрі, починають розмножуватися мікроорганізми, деякі з них є патогенними - викликають запальні та інфекційні захворювання очей. При спробі «отлепить» лінзу після сну рогівка ще більше пошкоджується і запалюється.

Доктор К. Ассіль (Лос-Анжелес, США) стверджує, що навіть 15 хв сну в невідповідних лінзах можуть завдати непоправної шкоди. Це як російська рулетка - може «пронести», а може і вбити. На підтвердження своїх слів він посилається на багаторічний досвід і випадок, який був описаний в «LIFE». Звичайно, інформація, якою поділилася з читачами інтернет-газета, викликає сумніви.

У статті був розказаний випадок з 39 річним чоловіком, який осліп через те, що спав у контактних лінзах. Фахівці стверджують, що якщо не зловживати сном в невідповідних для цього лінзах і використовувати спеціальні краплі, то таких катастрофічних наслідків не буває, якщо тільки у людини немає захворювань і поразок рогівки. Але краще не ризикувати і давати відпочинок очам, знімаючи лінзи під час сну.

Тим, кому часто доводиться працювати вночі, часто виїжджати у відрядження фахівці радять купувати спеціальні "дихаючі" лінзи пролонгованої і тривалого носіння.

Де придбати?

В інтернет-магазині GlazOK є великий вибір таких лінз від кращих виробників контактної оптики. Досвідчені фахівці, які цілодобово приймають заявки на товари і відповідають на питання покупців, допоможуть вибрати оптимальний варіант і визначитися з маркою лінз. На сайті магазина GlazOK також можна придбати засоби очищення, дорожні контейнери - все ті необхідні для догляду за лінзами товари, які зроблять їх використання комфортним.

Related Products